09.09.2020

Skupaj do zmage proti Bayernu

Na četrti tekmi pripravljalnega obdobja so košarkarji Cedevite Olimpije v Areni Stožice z 82:65 slavili zmago nad moštvom FC Bayerna Basketball iz Münchna.   Moštvo Cedevite Olimpije je teden dni po zmagi nad Nymburkom ponovno stopilo na parket stoženske dvorane. Tokrat so Zmaji svojo pripravljenost pred prihajajočo sezoni preizkusili proti moštvu Bayerna, s katerim so se … Continued

Na četrti tekmi pripravljalnega obdobja so košarkarji Cedevite Olimpije v Areni Stožice z 82:65 slavili zmago nad moštvom FC Bayerna Basketball iz Münchna.

Moštvo Cedevite Olimpije je teden dni po zmagi nad Nymburkom ponovno stopilo na parket stoženske dvorane. Tokrat so Zmaji svojo pripravljenost pred prihajajočo sezoni preizkusili proti moštvu Bayerna, s katerim so se v tem pripravljalnem obdobju že srečali. Na obračunu v Münchnu so košarkarji Cedevite Olimpije za zaprtimi vrati premagali nemškega evroligaša z 82:74. Košarkarji Bayerna so september začeli s pripravami na Južnem Tirolskem, ponovno srečanje z Zmaji v Stožicah pa bo šele njihova druga pripravljalna tekma tega poletja.

Ljubljansko moštvo je lahko prvič po marcu računalo na podporo s tribun, v Areno Stožice so se namreč vrnili tudi najzvestejši navijači. Tekmo so si lahko v živo ogledali kupci sezonskih vstopnic za sezono 2019/20. Klub je pri organizaciji srečanja poskrbel za upoštevanje predpisanih protokolov ter zahtevanih ukrepov, ki so gledalcem omogočili prijeten in varen ogled obračuna.

Prisotni na tribunah stoženske lepotice so bili priča borbeni in požrtvovalni predstavi Zmajev. Košarkarji Cedevite Olimpije so tekmo odprli v visokem ritmu in v prvi četrtini povedli s 16:8. Polčas so končali s 17 točkami prednosti (49:32). Zasedba Jurice Golemca je v drugem polčasu srečanje mirno pripeljala do konca ter slavila zmago z rezultatom 82:65.

Najboljši strelec v ljubljanski zasedbi je bil Kendrick Perry s 14 točkami, medtem ko jih sta jih Alen Hodžić in Ivan Marinković dosegla po 13. Dvomestna sta bila še Roko Leni Ukić (11 točk) ter Jaka Blažič (10). Ob parketu je tekmo tokrat spremljal Mangok Mathiang, ustavile so ga bolečine v nogi.

Začetek obračuna med ekipama, ki ju bomo lahko spremljali v elitni Evroligi in 7Days EuroCupu, je zaznamoval tudi poklon Smiljanu Steinerju – Glajbetu, ki je v ljubljanskemu klubu deloval več kot 30 let, zapustil pa nas je v avgustu.

Zmaji bodo tekmovalno sezono 2020/21 odprli 17. septembra, ko se bodo v Kranju z novomeško Krko pomerili za Superpokal Slovenije.

IZJAVI PO TEKMI

»Naša predstava na tekmi proti Bayernu ne pomeni, da smo nekaj posebnega, ali da je Bayern slabo moštvo. Šlo je za pripravljalno tekmo, za njih je bil to drugi preizkus pred sezono. Nam se je videlo, da smo do sedaj že odigrali štiri tekme. Fantje so igrali požrtvovalno in zbrano v obrambi ter pametno v napadu. Videlo se je, da še nismo pripravljeni na 40 minut igre na enaki stopnji intenzivnosti. Za kakšnih sedem ali osem minut nam je ritem padel. To je stvar, ki se lahko še popravi. Vsi upamo, da se bo položaj izboljšal, in da nam bodo dovolili igrati pred navijači na tribunah. Lepo se je bilo predstaviti pred našimi navijači. Ko začutiš ta veter v hrbet je lažje igrati, fantje pa dobijo dodatno samozavest.«

Kendrick Perry, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Bila je dobra, borbena tekma. Osredotočeni smo bili praktično celotno tekmo. Ko pet košarkarjev doseže dvomestno število točk veš, da znaš zadeti. Pokazali smo, da smo v obrambi naredili korak naprej kot moštvo. To je trenutno najpomembnejše. Odlično je bilo spet igrati pred navijači. Želimo si, da bi igrali pred napolnjenimi tribunami, a že nekaj gledalcev je boljše, kot nič. Hvaležen sem navijačem in njihovo podporo. Upam, da je to začetek nečesa velikega.«