08.04.2023

Mladinci državno prvenstvo sklenili na četrtem mestu

Mladinska ekipa Cedevite Olimpije je državno prvenstvo v sezoni 2022/23 sklenila na končnem četrtem mestu. Na tekmi za tretje mesto na finalnem turnirju, ki je ta konec tedna potekal v kranjski Športni dvorani Planina, je mlade Zmaje v soboto z rezultatom 107:73 premagala Ilirija. Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije so na sobotni tekmi za tretje … Continued

Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije so na sobotni tekmi za tretje mesto na finalnem turnirju državnega prvenstva, ki je potekal v kranjski Športni dvorani Planina, doživeli poraz proti mestnim rivalom, košarkarjem Ilirije. Slednji so bili od izbrancev glavnega trenerja Boruta Fijavža boljši z rezultatom 107:73.

Ljubljanski klub je v mladinski kategoriji prvič po sezoni 2017/18 ostal brez odličja. Spomnimo, v sezoni 2021/22 so mladi Zmaji prvenstvo sklenili na drugem mestu, v sezoni 2020/21 pa so prav v Kranju postali državni prvaki, takrat prvič po sezoni 2014/15. V sezoni 2019/20 so bili mladi ljubljanski upi znova podprvaki, v sezoni 2018/19 pa so tekmovanje sklenili na tretjem mestu.

Cedevita Olimpija je z Ilirijo priključek držala le v prvi četrtini. V zaključku slednje so Ilirijani nato prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Ko je semafor šest minut pred koncem zadnje četrtine kazal 96:58 v korist Ilirije, je bil obračun tudi dokončno odločen.

Alej Kump je tokrat dosegel 22 točk in ob tem zbral še devet skokov. Vukašin Todorović je ob 19 točkah zbral še sedem odbitih žog.

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U20 (ŠD Planina, Kranj; 5. – 8. april 2023)