05.05.2023

NLB napoved tekme: V Železnik po polfinale regionalne lige

Košarkarje Cedevite Olimpije v soboto ob 20.00 v Areni KK FMP na obrobju Beograda čaka še drugi obračun četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet. Zmaji si lahko z zmago že zagotovijo mesto med najboljšimi štirimi ekipami tekmovanja. Pred košarkarji Cedevite Olimpije je druga tekma četrtfinalne serije AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet. Zmaji … Continued

Košarkarje Cedevite Olimpije v soboto ob 20.00 v Areni KK FMP na obrobju Beograda čaka še drugi obračun četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet. Zmaji si lahko z zmago že zagotovijo mesto med najboljšimi štirimi ekipami tekmovanja.

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je druga tekma četrtfinalne serije AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet. Zmaji se odpravljajo v Beograd, kjer se bodo v urbani soseski Železnik v soboto ob 20.00 udarili s svojimi tekmeci, ki so jih prejšnjo soboto v Stožicah ugnali z rezultatom 87:77. S to zmago so varovanci trenerja Mira Alilovića napravili odločen korak k uvrstitvi v polfinale, ki si ga lahko slovenski prvaki zagotovijo v soboto v Areni KK FMP.

V kolikor jim to uspe, se bodo za preboj v finale tekmovanja nato pomerili z zmagovalcem četrtfinalnega niza med Partizanom Mozzart Bet in SC Derbyjem.

Neposredni televizijski prenos tekme si bo možno ogledati na TV Arena Sport Slovenija 1.

Na prvi tekmi so Zmaji bolje vstopili v srečanje, sledilo je nekaj kriznih minut, ki so jih tekmeci izkoristili, nazadnje pa so gostje iz Železnika vodili v drugi četrtini. Ljubljanski kolektiv je namreč bolje zaključil drugo četrtino, prišel v vodstvo, ki ga nato ni več izpustil iz svojih rok.

Pri zeleno-oranžni zasedbi je največ točk, 20, dosegel povratnik po poškodbi, Yogi Ferrell, sledili pa so Josh Adams (15), Alen Omić (12) in Karlo Matković (11). Tudi pri FMP-ju so štirje igralci dosegli dvomestno število točk, največ jih je dosegel Charles Moore, ki se je ustavil pri 18.

Medtem, ko Cedevita Olimpija v minulem tednu ni stopila na parket in je čas izkoristila za pripravo na drugo četrtfinalno tekmo, je FMP v sredo na domačem parketu v drugem kolu srbske Superlige gostil Zlatibor in zabeležil zmago z rezultatom 112:81. Največ točk, 22, je dosegel Beau Beech, sledila pa sta Charles Manning in Ranko Simović, ki sta oba dosegla po 16 točk.

“V imenu kluba in vseh nas, ki smo del ekipe, izrekam sožalje vsem najožjim svojcem žrtev tragedije v Beogradu. Čaka nas druga tekma z FMP-jem. Zavedamo se, da smo napravili prvi korak, in da je končnica maraton. V Železniku nas čaka veliko težja tekma, kot je bila prva v Stožicah,” je pred dvobojem z FMP-jem povedal trener Cedevite Olimpije, Miro Alilović.

“Najprej želimo v imenu celotnega kluba izreči iskreno sožalje družinam in svojcem žrtev tragedije v Beogradu. V Združenih državah se podobne stvari dogajajo prepogosto, zato poznam bolečino, in naše misli so s svojci žrtev, saj gre za nekaj, kar je večje od košarke. Na sobotni tekmi moramo popraviti napake s prve tekme, predvsem mislim na skok in izgubljene žoge, in napraviti vse, da pridemo do zmage na gostujočem parketu,” je pred tekmo v Železniku povedal Josh Adams.

Tekma v Železniku se bo začela z minuto molka v spomin na žrtve tragedije, ki je v sredo pretresla ne le Srbijo, temveč celoten svet. KK Cedevita Olimpija vsem svojcem, prijateljem in znancem žrtev izreka iskreno sožalje.

ADMIRALBET LIGA ABA, ČETRTFINALE

Arena KK FMP (Železnik, Srbija), sobota, 6. maj, ob 20.00:
FMP SOCCERBET – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na TV Arena Sport Slovenija 1) [0:1]*

Dvorana Stožice (Ljubljana, Slovenija), sobota, 29. april:
CEDEVITA OLIMPIJA – FMP SOCCERBET 87:77 (23:24, 26:16, 15:16, 23:21)

Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 20 (5 podaj), Radović 5, Jeremić 6, Alibegović 2, Murić 9, Mulalić, Adams 15 (5 skokov), Matković 11 (7 skokov), Gnjidić, Omić 12 (10 skokov), Dragić 5.

VEČ O TEKMI

*Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Termin morebitne tretje tekme še ni znan.