Novica
29.05.2023

NLB napoved tekme: V torek ob 18.00 v Stožicah za izenačenje v seriji

V torek ob 18.00 bodo košarkarji Cedevite Olimpije v ljubljanski Areni Stožice na drugi tekmi polfinalnega niza končnice AdmiralBet Lige ABA gostili Partizan Mozzart Bet. Zmaga nad beograjskim evroligašem prinaša podaljšanje serije, v primeru poraza pa je za varovance Mira Alilovića regionalne sezone konec. Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tekma sezone v AdmiralBet Ligi ABA. … Continued

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tekma sezone v AdmiralBet Ligi ABA. V torek ob 18.00 se bodo na drugi tekmi polfinalne serije s Partizanom Mozzart Bet borili za prvo zmago v nizu na dve dobljeni tekmi, s katero bi izsilili odločilno tretjo tekmo v Beogradu. Na prvem medsebojnem obračunu v nedeljo v Štark Areni je semafor kazal 85:70 v najboljše ekipe rednega dela lige. Zmagovalec serije se bo v finalnem nizu regionalne lige pomeril z aktualnimi prvaki tekmovanja, košarkarji Crvene zvezde Meridianbet.

Vstopnice za ogled tekme so še vedno na voljo na vstopnice.olimpija.com. V zelenem delu dvorane mest ni več, od petka dalje pa si lahko košarkarski navdušenci svoj sedež zagotovite v rdečem delu dvorane.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Arena Sport Slovenija 1.

V nedeljo v Štark Areni so Zmaji dobro vstopili v srečanje, hitro povedli, nato pa so pobudo na parketu prevzeli domačini. Po prvi četrtini so imeli v svojih rokah deset, po dvajsetih minutah igre pa 16 točk prednosti (42:26). Ljubljančanom se v nadaljevanju ni uspelo približati na manj kot 11 točk zaostanka, domači pa so tako vse do konca nadzorovali potek srečanja.

V zeleno-oranžnem dresu je Yogi Ferrell dosegel 13 točk, v statistiko pa dodal še pet skokov in pet asistenc. Karlo Matković je dosegel 12, Zoran Dragić pa 10 točk. Ob šestih doseženih točkah je Alen Omić zbral kar 17 skokov. Na drugi strani je James Nunnally dosegel 18 točk, Yam Madar 13, Dante Exum 11 in Uroš Trifunović 10.

“Na drugi tekmi bomo morali odigrati drugače, kot na prvi v Beogradu. Prioriteta je ekipna igra z dobro, kolektivno obrambo. V napadu mora biti zgodba podobna. Žoga mora krožiti in imeti moramo boljšo selekcijo meta, nadzor skoka in vračanje v obrambo. Od svojih fantov pričakujem veliko bolj borbeno predstavo. Na tej tekmi pred domačimi navijači in polnimi tribunami Stožic se moramo prikazati v najboljši možni luči,” je pred dvobojem povedal glavni trener Zmajev, Miro Alilović.

“Komaj čakamo, da prvič v tej sezoni vidimo nabito polno dvorano Stožice. Upam, da bomo prikazali boljšo igro, kot v Beogradu, saj je Partizan izredno kvalitetna ekipa. Dali bomo vse od sebe, da zabeležimo zmago,” je pred drugo polfinalno tekmo povedal Rok Radović, ki je v Beogradu dosegel štiri točke, zbral šest skokov in podelil dve asistenci.

Vstopnice za ogled tekme so na voljo na www.vstopnice.olimpija.com, Eventim Slovenija in na spletni platformi Petrol Ticket. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji.

Vse navijače pozivamo, da s seboj na tekmo prinesejo navijaške šale v barvah Zmajev! Ob začetku tekme vsi skupaj vzdignimo šale, zapojmo ‘Na vrhu nebotičnika’ in poskrbimo za to, da bo največja dvorana v Sloveniji obarvana v barve Cedevite Olimpije!

Blagajna pred dvorano in vrata dvorane bosta odprti od 17.00 dalje. Ljubljanski klub pripravlja obilico aktivnosti, namenjenih navijačem. Vnovič bo odprt NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v stožensko dvorano. Znova bo aktiven tudi kotiček 6.Zmaj, kjer boste lahko navijači sodelovali v nagradni igri Nivea MEN. Aplikacijo si lahko naložite na svoj mobilni telefon že danes in skupaj z nami soustvarjate podobo kluba.

Vsem navijačem v izogib morebitni gneči priporočamo, da se v Stožice odpravijo z javnim prevozom, saj se lahko vsak, ki ima vstopnico, tri ure pred tekmo in tri ure po njenem zaključku brezplačno vozi z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa.

ADMIRALBET LIGA ABA, POLFINALE

TEKMA 2

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), torek, 30. maj, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – PARTIZAN MOZZART BET (nakup vstopnic; TV prenos na Arena Sport Slovenija 1) [0:1]*

Že odigrano:

TEKMA 1

Štark Arena (Beograd, Srbija), nedelja, 28. maj:
PARTIZAN MOZZART BET – CEDEVITA OLIMPIJA 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28)
Cedevita Olimpija
: Rebec 6, Ferrell 13 (5 podaj in 5 skokov), Radović 4 (6 skokov), Jeremić 3, Alibegović 7 (8 skokov), Murić 6 (6 skokov), Mulalić 3, Kosi, Matković 12, Gnjidić, Omić 6 (17 skokov), Dragić 10.

VEČ O TEKMI

*Polfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma serije bo v torek, 6. junija, ob 20.00, v Beogradu.