02.06.2023

NLB napoved tekme: V soboto v Stožicah lovimo drugo zmago v finalu

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v soboto ob 20.00 na drugi tekmi finalnega niza državnega prvenstva s Helios Suns skušali zabeležiti še drugo zmago in se le na korak približati tretjemu zaporednemu naslovu državnega prvaka. Vstop v Stožica bo brezplačen za vse obiskovalce. Z napornim ritmom tekem bodo košarkarji Cedevite Olimpije nadaljevali že v soboto ob … Continued

Z napornim ritmom tekem bodo košarkarji Cedevite Olimpije nadaljevali že v soboto ob 20.00, ko bodo v Stožicah na drugi tekmi finalnega niza državnega prvenstva gostili domžalske Helios Suns. Zmaji so v četrtek na prvi tekmi zabeležili zmago z rezultatom 88:84 in so zdaj le še dva uspeha oddaljeni od tretjega zaporednega, skupno pa že 20. naslova slovenskega državnega prvaka.

Vstop v stožensko velikanko bo brezplačen za vse obiskovalce, tekmo pa bo možno v neposrednem televizijskem prenosu spremljati na Sportklub Slovenija 1.

V četrtek so Ljubljančani v Domžalah vodili večji del tekme, prednosti, višje od šestih točk, pa si niso uspeli priigrati. Slabih pet minut pred koncem zadnje četrtine so imeli domačini v svojih rokah prednost s 77:73, sledil pa je niz devetih zaporednih točk ljubljanskih košarkarjev, s katerim so povedli z 82:77, vodstva pa Alilovićeva četa ni več izpustila iz svojih rok.

Najboljši strelec zeleno-oranžnega kolektiva je bil Yogi Ferrell s 17 točkami, temu je dodal še šest asistenc. Najbolj učinkovit Zmaj je bil Alen Omić s 16 točkami in 11 skoki, Zoran Dragić pa je dosegel 15 točk. Za Helios Suns je Niko Bačvič dosegel 18 točk, Lovro Buljević 17, Tibor Mirtič pa je 14 točkam dodal 10 skokov.

“Časa med prvo in drugo tekmo finala ni veliko. Pogledali si bomo videoposnetek tekme, opravili regeneracijski trening, obenem pa bomo bolj izpostavili stvari, predvsem individualne, na katere moramo biti pozorni. Finalni niz se igra na tri zmage. Že večkrat sem povedal, da je igranje v končnici podobno maratonu. Vsaka tekma je zgodba zase in ritem je naporen, zato je možno vse. Ne glede na zmago ali poraz, moramo vedno gledati proti prihodnji tekmi,” je pred drugo tekmo povedal glavni trener Zmajev, Miro Alilović.

“Že na prvi tekmi smo na parket stopili motivirani, a se je poznala utrujenost po torkovi tekmi s Partizanom. To ne sme biti izgovor. Na drugi tekmi moramo popraviti veliko stvari. Košarkarji Heliosa so po naših izgubljenih žogah dosegli veliko število točk, kar je bil velik faktor na tekmi v Domžalah. Moramo se regenerirati, pogledati posnetek tekme, analizirati našo igro, popraviti napake in se pripraviti na sobotno tekmo pred domačimi navijači. Zagotovo ne bo lahka. Vabim vse navijače, da se nam znova pridružijo v čim večjem številu, saj bomo potrebovali njihovo pomoč,” je pred drugo tekmo v Stožicah povedal Zoran Dragić.

Sobotna druga tekma finalnega niza državnega prvenstva s Helios Suns bo imela poseben nostalgičen pridih, saj bo Društvo športnih novinarjev Slovenije v Hram slovenskih športnih junakov častno sprejelo kar tri generacije igralcev ljubljanskega kluba. Vstop na sobotno tekmo, ki se bo začela ob 20.00, bo brezplačen za vse obiskovalce!

KK Cedevita Olimpija ob tej priložnosti pripravlja tudi posebno razstavo športne opreme in pokalov iz obdobij, ko so bili člani vseh treh generacij strah in trepet košarkarskih parketov širom Evrope. Vsak obiskovalec bo lahko razstavo našel v neposredni bližini uradne klubske trgovine v zelenem predelu dvorane.

Vstop na tekmo bo brezplačen za vse športne in košarkarske navdušence, ki si bodo želeli ogledati boj Cedevite Olimpije in Helios Suns na drugi tekmi finalnega niza, obenem pa počastiti tri generacije igralcev ljubljanskega kluba, ki so bili del največjih uspehov v zgodovini kluba.

LIGA NOVA KBM, FINALE

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sobota, 3. junij, ob 20.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – HELIOS SUNS (prost vstop; TV prenos na Sportklub Slovenija) [1:0]*

TEKMA 3

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 8. junij, ob 20.30:
HELIOS SUNS – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na Sportklub Slovenija)

Že odigrano:

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 1. junij:
HELIOS SUNS – CEDEVITA OLIMPIJA 84:88 (24:28, 20:19, 21:17, 19:24)
Cedevita Olimpija: Ferrell 17 (6 podaj), Jeremić 8, Murić 8 (5 ukradenih žog), Omić 16 (11 skokov), Dragić 15 (5 skokov), Rebec 4, Radović 3, Alibegović 10, Mulalić, Kosi, Matković 7, Vračko.

VEČ O TEKMI

*Finalni niz se igra na tri dobljene tekme. Morebitna četrta tekma pa bo v Ljubljani, morebitna peta tekma pa bo v Domžalah.