Novica
12.05.2023

NLB napoved tekme: V legendarnem Tivoliju za polfinale regionalne lige

Košarkarji Cedevite Olimpije se bodo v soboto ob 19.00 na odločilni tretji tekmi četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA z FMP-jem Soccerbet udarili za mesto v polfinalu tekmovanja. Vstopnice za ogled tekme, ki bo v legendarni Hali Tivoli, so že na voljo. Vsi otroci do 15. leta imajo brezplačen vstop! Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tekma … Continued

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tekma sezone v AdmiralBet Ligi ABA. Na tretji tekmi četrtfinalnega niza bodo ljubljanski košarkarji v soboto ob 19.00 v legendarni Hali Tivoli gostili košarkarje FMP-ja Soccerbet. Izid v zmagah v četrtfinalni seriji je poravnan na 1:1, o potniku v polfinale pa bo tako odločala tretja tekma.

Zmagovalec tretje tekme in s tem četrtfinalnega niza se bo v polfinalu pomerili z zmagovalcem serije med Partizanom Mozzart Bet in SC Derbyjem.

Vstopnice za ogled tekme si lahko že zagotovite na vstopnice.olimpija.com, neposredni televizijski prenos tekme pa bo možno spremljati na TV Arena Sport Slovenija 1.

Odločilen korak do zmage na drugi tekmi v Železniku je FMP napravil predvsem v prvi četrtini, ki jo je dobil z devetimi točkami razlike. Ljubljanski košarkarji so se ob koncu druge četrtine približali na pet točk zaostanka, v zadnjem delu tekme celo na točko (77:78). Sledil pa je odgovor beograjskega kolektiva, ki je dosegel osem zaporednih točk, v samem zaključku srečanja pa je časa za preobrat zmanjkalo.

Najbolj učinkovit pri Cedeviti Olimpiji je bil Yogi Ferrell z 22 točkami. Po 13 sta jih dosegla Edo Murić in Josh Adams, 12 jih je v statistiko vpisal Zoran Dragić. Pri FMP-ju je bil najbolj razpoložen trio Charles Manning-Aleksa Stepanović-Beau Beech, ki je skupno dosegel kar 71 točk. Najboljši strelec svoje ekipe je bil Beech s 26 točkami, sledil je Stepanović s 24, Manning jih je dosegel 21.

Na prvem medsebojnem srečanju v četrtfinalnem nizu je semafor v Stožicah kazal 87:77 v korist zeleno-oranžne zasedbe.

V sezoni 2022/23 sta si ekipi nasproti stali štirikrat, vsaka pa je zabeležila po dve zmagi. Eno od tekem sta moštvi odigrali tudi v Hali Tivoli – v šestem kolu rednega dela sezone je FMP v novembru slavil zmago z rezultatom 90:85.

“Tretjo četrtfinalno tekmo nestrpno pričakujemo in komaj čakamo, da se začne. Opravili smo analizo in na treningih skušali popraviti naše napake, predvsem je bil poudarek na obrambnih nalogah, individualni odgovornosti in igri v skoku. Pripravljeni smo na odločilno tekmo. Navijače pozivam, da se nam v čim večjem številu pridružijo v Tivoliju, saj zdaj resnično potrebujemo njihovo pomoč,” je pred odločilno tekmo v tivolski dvorani povedal trener Cedevite Olimpije, Miro Alilović.

“Pred nami je tekma sezone. Obe ekipi se dobro poznata med seboj, zato bodo odločale malenkosti. Naša naloga je, da damo vse od sebe, da zabeležimo zmago, ki bi nam prinesla mesto v polfinalu. Vabim vse navijače, da se nam pridružijo v Tivoliju, saj bomo potrebovali njihovo pomoč,” je pred dvobojem v Hramu slovenske košarke povedal Alen Omić.

Vstopnice za ogled tekme so na voljo na www.vstopnice.olimpija.com, Eventim Slovenija in na spletni platformi Petrol Ticket. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji.
Vse navijače pozivamo, da s seboj na tekmo prinesejo navijaške šale v barvah Zmajev! Ob začetku tekme vsi skupaj vzdignimo šale, zapojmo ‘Na vrhu nebotičnika’ in poskrbimo za to, da bo najznamenitejša košarkarska dvorana v Sloveniji obarvana v barve Cedevite Olimpije!
Blagajna pred dvorano in vrata dvorane bosta odprti od 18.00 dalje. Ljubljanski klub pripravlja obilico aktivnosti, namenjenih navijačem. Vnovič bo odprt NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v tivolsko dvorano. Znova bo aktiven tudi kotiček 6.Zmaj, kjer boste lahko navijači sodelovali v nagradni igri. Aplikacijo si lahko naložite na svoj mobilni telefon že danes in skupaj z nami soustvarjate podobo kluba.
Vsem navijačem v izogib morebitni gneči priporočamo, da se v Tivoli odpravijo z javnim prevozom, saj se lahko vsak, ki ima vstopnico, tri ure pred tekmo in tri ure po njenem zaključku brezplačno vozi z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa.

ADMIRALBET LIGA ABA, ČETRTFINALE

TEKMA 3

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), sobota, 13. maj, ob 19.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – FMP SOCCERBET (nakup vstopnic; TV prenos na TV Arena Sport Slovenija 1) [1:1]*