05.06.2023

NLB napoved tekme: V Beogradu s Partizanom za mesto v finalu

Cedevita Olimpija je pred najpomembnejšo tekmo sezone v AdmiralBet Ligi ABA. Ljubljanski Zmaji se bodo v torek ob 19.00 v beograjski Štark Areni na odločilni tretji tekmi polfinalnega niza s Partizanom Mozzart Bet udarili za mesto v finalu tekmovanja, kjer že čaka Crvena zvezda Meridianbet. Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tekma sezone v AdmiralBet Ligi … Continued

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tekma sezone v AdmiralBet Ligi ABA. V torek ob 19.00 se bodo varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića na tretji tekmi polfinalnega niza končnice regionalne lige v Štark Areni za mesto v finalu tekmovanja pomerili z beograjskim Partizanom Mozzart Bet. V finalu že čaka Crvena zvezda Meridianbet, ki je v polfinalu tekmovanja izločila Budućnost VOLI.

Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na TV Arena Sport Slovenija 1.

Na prvi tekmi v Štark Areni so Zmaji dobro vstopili v srečanje, hitro povedli, nato pa so pobudo na parketu prevzeli domačini, ki so izkoristili slabši strelski dan Ljubljančanov. Po dvajsetih minutah igre je semafor kazal 42:26 v korist čete, ki jo s klopi vodi legendarni Željko Obradović, oranžno-zeleni zasedbi pa se v nadaljevanju ni uspelo približati na manj kot 11 točk zaostanka. Regionalni podprvaki iz minule sezone so tako slavili zmago z rezultatom 85:70. V zeleno-oranžnem dresu je Yogi Ferrell dosegel 13 točk, v statistiko pa dodal še pet skokov in pet asistenc. Karlo Matković je dosegel 12, Zoran Dragić pa 10 točk. Ob šestih doseženih točkah je Alen Omić zbral kar 17 skokov. Na drugi strani je James Nunnally dosegel 18 točk, Yam Madar 13, Dante Exum 11 in Uroš Trifunović 10.

V drugo tekmo v Stožicah so košarkarji Cedevite Olimpije vstopili energično, našli so vse odgovore na igro gostov iz Beograda, in po 40 minutah slavili suvereno zmago, s katero so izid v zmagah poravnali na 1:1. Strelsko najbolj učinkovit je bil vnovič Ferrell, ki je obračun sklenil z 21 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami, sledili pa so Dragić (12), Murić ter Omić (oba po 10). Prepotrebno energijo s klopi sta dodala tudi Mirko Mulalić in Matic Rebec, ki sta oba v statistiko vpisala po šest točk. Na drugi strani je Kevin Punter dosegel 24, Dante Exum pa 16 točk. James Nunnally je v statistiko vpisal 14, Mathias Lessort pa 11 točk. Na obeh tekmah so imeli ljubljanski košarkarji veliko moč v igri v skoku, saj imajo po dveh obračunih zbranih kar 28 več skokov, kot Beograjčani.

Obe ekipi, ki se bosta na parketu Štark Arene pomerili v torek, sta za preboj med najboljše štiri ekipe v regiji potrebovali tri tekme v četrtfinalu končnica. Medtem, ko je Cedevita Olimpija po treh tekmah izločila FMP Soccerbet, je Partizan Mozzart Bet po preobratu v seriji in dveh zaporednih zmagah izločil SC Derby.

Medtem, ko Partizan v času od druge do tretje tekme ni stopil na parket, je Cedevita Olimpija odigrala dve tekmi v finalu slovenskega državnega prvenstva s Helios Suns. Po dveh tekmah je rezultat v zmagah poravnan na 1:1, na zadnjem srečanju v Stožicah v soboto so tesno zmago slavili Domžalčani.

“Že pred začetkom polfinalnega niza smo imeli željo, da pride do tretje tekme, in ta cilj smo izpolnili. Zavedamo se, da bo ta torkova preizkušnja v Beogradu izredno težka, to pa velja za vsako gostujočo na vročem terenu. Ko igraš proti boljši in bolj nadarjeni ekipi, moraš igrati ekipno v obrambi, nadzorovati igro v skoku, obenem pa skušati povezati igro, da v obrambi in napadu igramo kot ekipa,” je pred torkovo odločilno tekmo v Štark Areni povedal strateg Zmajev, Miro Alilović.

“Vemo, da bodo naši tekmeci v torek dali vse od sebe, da nas premagajo. V Štark Areni je vedno težko igrati, saj se vselej zbere veliko število navijačev, ki podpirajo svojo ekipo. Na obračunu moramo igrati sproščeno, saj nimamo kaj za izgubiti. Smo izredno motivirani, saj se nam ponuja priložnost, da si priigramo mesto v finalu tekmovanja. Za to garaš celotno sezono, naša naloga pa je, da stopimo na parket in damo vse od sebe,” je pred torkovo tekmo povedal Yogi Ferrell, ki je zaenkrat najkoristnejši igralec končnice regionalne lige, med vsemi, ki še nastopajo v izločilnih bojih.

ADMIRALBET LIGA ABA, POLFINALE

TEKMA 3

Štark Arena (Beograd, Srbija), torek, 6. junij, ob 19.00:
PARTIZAN MOZZART BET – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na Arena Sport Slovenija 1) [1:1]*