07.06.2023

NLB napoved tekme: Finalni niz se nadaljuje v Domžalah, lovimo drugo zmago

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v četrtek znova na parketu, ob 20.30 pa jih v Športni dvorani Domžale čaka tretja tekma finalnega niza končnice državnega prvenstva s Helios Suns. Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na Sportklub Slovenija 1. Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tretja tekma finalnega niza končnice državnega prvenstva s Helios Suns. Zmaji … Continued

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je tretja tekma finalnega niza končnice državnega prvenstva s Helios Suns. Zmaji bodo na parket stopili že v četrtek ob 20.30, manj kot 48 ur po zaključku tretje tekme polfinalnega niza končnice AdmiralBet Lige ABA s Partizanom Mozzart Bet, in v Športni dvorani Domžale lovili drugo zmago v finalu slovenskega državnega prvenstva. Po dveh preizkušnjah v sklepnem delu tekmovanja je rezultat v zmagah poravnan na 1:1.

Četrta tekma finalnega niza bo v soboto ob 18.00 v Hali Tivoli, vstop v Hram slovenske košarke pa bo brezplačen za vse obiskovalce. Morebitna peta tekma bo v ponedeljek ob 20.30, ponovno v Domžalah.

Uvodni tekmi finalnega niza Lige Nova KBM sta se odločali v dramatičnih zaključkih. Na prvi tekmi v Domžalah so Ljubljančani po preobratu v zadnji četrtini slavili zmago z rezultatom 88:84, drugo tekmo finalnega niza pa je v zadnjih sekundah v korist Heliosa odločil Niko Bačvič, ki je najprej zadel met za tri točke za 81:80, nato pa še ukradel žogo v zadnjem napadu Zmajev. V Domžalah je v zeleno-oranžni zasedbi največ točk, 17, dosegel Yogi Ferrell, pri Helios Suns je to veljalo za Bačviča, ki jih je dosegel 18. V Stožicah se je Marko Jeremić ustavil pri 25 točkah, Blaž Mahkovic pa pri 20, s tem izkupičkom pa sta bila najboljša strelca svojih ekip.

Obračun v Domžalah bo za ljubljanske košarkarje sledil le 48 ur po odločilni tretji tekmi polfinala AdmiralBet Lige ABA s Partizanom v Beogradu, kjer so bili črno-beli od zeleno-oranžnih boljši z rezultatom 90:71. V dresu Cedevite Olimpije je največ točk, 15, dosegel Zoran Dragić, sledili pa so Amar Alibegović (11) ter Edo Murić in Karlo Matković (oba po 10).

“Zavedamo se, da je pred nami zahtevna in težka preizkušnja, saj bomo na parket stopili le 48 ur po obračunu s Partizanom v Beogradu, obenem pa vemo, da bodo Helios Suns dali vse od sebe, da pridejo do nove zmage. Naša naloga je, da prikažemo dobro igro v obrambi in v skoku, in tega nato gradimo našo igro v napadu. Želimo si nove zmage in napravili bomo vse, da jo dosežemo,” je pred četrtkovim dvobojem v Domžalah povedal glavni trener ljubljanske zasedbe, Miro Alilović.

LIGA NOVA KBM, FINALE

TEKMA 3

Športna dvorana Domžale (Domžale, Slovenija), četrtek, 8. junij, ob 20.30:
HELIOS SUNS – CEDEVITA OLIMPIJA (TV prenos na Sportklub Slovenija) [1:1]*

TEKMA 4

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), sobota, 10. junij, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – HELIOS SUNS (prost vstop; TV prenos na Sportklub Slovenija)

*Finalni niz se igra na tri dobljene tekme. Morebitna peta tekma bo v ponedeljek, 12. junija, ob 20.30 v Športni dvorani Domžale.