01.09.2021

Zmaji v Opatiji za tretje mesto

Cedevita Olimpija je na polfinalnem obračunu turnirja v Opatiji po podaljšku priznala premoč italijanskemu moštvu Carpegna Prosciutto iz Pesara in se bo v petek pomerila proti poražencu druge polfinalne tekme med Cibono in Partizanom NIS. Italijani so Ljubljančane ugnali s 109:105. Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli prvi poraz v letošnjem pripravljalnem obdobju. Na polfinalnem dvoboju … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli prvi poraz v letošnjem pripravljalnem obdobju. Na polfinalnem dvoboju turnirja v Opatiji je bil od Zmajev boljši italijanski Pesaro (109:105).

Glavni trener Jurica Golemac je tudi tokrat lahko računal na prav vse košarkarje, vsi razen mladega Luke Ščuke pa so se vpisali tudi med strelce. Po tesnem začetku srečanja, prvo četrtino so za točko (22:21) dobili italijani, so Zmaji prevzeli pobudo v drugi četrtini in na glavni odmor odšli s šestimi točkami naskoka (44:39). Ko so Ljubljančani po tretji četrtini vodili že s trinajstimi točkami prednosti je kazalo na njihovo prepričljivo zmago, a je v zadnji četrtini sledil preobrat in vodstvo Pesara v sklepnih trenutkih. A Cedevita Olimpija se ni predala in v zadnji sekundi rednega dela srečanja je Jacob Pullen zadel trojko za izenačenje na 91:91 in podaljšek. V slednjem je več energije ostalo Italijanom, ki so po odločilnih dodatnih petih minutah igre slavili zmago z rezultatom 109:105.

Najbolj strelsko učinkovit v vrstah Cedevite Olimpije je bil tokrat Jacob Pullen, ki je dosegel 25 točk. Kapetan Jaka Blažič je sledil s 23, zbral pa je še šest skokov.

Na tekmi za tretje mesto na turnirju v Opatiji se bodo zeleno-oranžni pomerili s Partizanom NIS, ki je v petek na drugi polfinalni tekmi turnirja doživel poraz proti Ciboni.

Do odhoda na pripravljalni turnir v Opatijo je Cedevita Olimpija odigrala dve pripravljalni tekmi. Na uvodni, v soboto na Rogli, so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca remizirali z Oldenburgom (83:83), v ponedeljek pa so v stoženski lepotici z 81:69 premagali Mitteldeutscher.

V spletni trgovini KK Cedevita Olimpija (www.shop.olimpija.com), na vseh bencinskih servisih Petrol, na www.petrol-ticket.si, ter na www.mojekarte.si si že lahko zagotovite tudi vstopnice za ogled košarkarskega spektakla z nemškim Bayernom, ki bo prihodnji ponedeljek ob 18.00 v Areni Stožice. Tekmo bo možno v neposrednem prenosu spremljati tudi na Šport TV. Vsak obiskovalec tekme bo moral izpolnjevati t.i. ‘PCT’ pogoje.

IZJAVA PO TEKMI:

»Čestitke Pesaru za zmago. Na trenutke smo igrali dobro, na trenutke pa katastrofalno. To je nekaj, kar se nam dogaja že tretjo pripravljalno tekmo. Časa za treninge nimamo, zato teh napak ne moremo popraviti. V enem trenutku tekme nismo prelomili, mislili smo, da je konec in našim tekmecem dovolili, da ujamejo ritem. Poklonili smo jim možnost, da se vrnejo po zaostanku in na koncu dobijo tekmo. To so stvari, na katerih moramo delati.«

PRIPRAVLJALNI TURNIR (Opatija, Hrvaška; 1.-3. september 2021)

POLFINALE

Sreda, 1. september:
CEDEVITA OLIMPIJA – CARPEGNA PROSCIUTTO (PESARO) 105:109 (21:22, 23:17, 26:18, 21:34, 14:18)