Novica
25.10.2020

Zmaji proti Partizanu NIS zabeležili prvi poraz v Ligi ABA

Na srečanju četrtega kola Lige ABA v Hali Sportova Ranka Žeravice je moštvo Cedevite Olimpije klonilo proti zasedba Partizana NIS z rezultatom 86:77. Zmaji so s porazom v Beogradu prekinili svoj zmagovalni niz v Ligi ABA, nova priložnost za dokazovanje pa četo Jurice Golemca čaka že v sredo, ob 18.30, ko bo v petem kolu … Continued

Na srečanju četrtega kola Lige ABA v Hali Sportova Ranka Žeravice je moštvo Cedevite Olimpije klonilo proti zasedba Partizana NIS z rezultatom 86:77. Zmaji so s porazom v Beogradu prekinili svoj zmagovalni niz v Ligi ABA, nova priložnost za dokazovanje pa četo Jurice Golemca čaka že v sredo, ob 18.30, ko bo v petem kolu 7DAYS EuroCupa v Areni Stožice gostoval grški Promitheas Patras.

Uvod v srečanje je napovedoval trdo in borbeno srečanje. Zmaji so z borbeno igro v obrambi povzročali obilico težav domačim košarkarjem, v napadu pa so si po petih zaporednih točkah kapetana Jake Blažiča po dobrih sedmih minutah igre priigrali prednost z rezultatom 13:8. V nadaljevanju so si Ljubljačani s hitro ter kombinatorno igro pripravljali odprte mete z razdalje in jih uspešno realizirali vse do polovice druge četrtine. Ko se je met za tri točke ustavil so košarkarji Cedevite Olimpije točke dosegali s prodori pod koš, prvi polčas pa odlično zaključili s serijo sedmih zaporednih točk. Na odmor se je moštvo v zeleno-oranžni športni opravi tako odpravilo v vodstvu s 40:38.

Kljub dobrim serijam ene in druge ekipe se nobeno od moštev pred končnico srečanja ni uspelo rezultatsko oddaljiti od tekmecev. Zmaji so bili pet in pol minut pred koncem srečanja še zadnjič v vodstvu, v zaključku srečanja pa je košarkarjem iz Zmajevega gnezda zmanjkalo moči, zbranosti in športne sreče. Tekma se je končala z rezultatom 86:77 v korist domačega moštva.

V moštvu Cedevite Olimpije je najboljšo strelsko predstavo prikazal Jaka Blažič, ki je dosegel 24 točk. Edo Murić jih je zbral 13, Jarrod Jones jih je zabeležil 11. Mikael Hopkins je svojim 10 točkam dodal kar 13 skokov, prav tako 10 točk je dosegel Rion Brown.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija
“Čestitke moštvu Partizana za zmago. Dobro smo odprli tekmo, nekaj časa vodili, a nismo uspeli nadzorovati skoka, kar nas je stalo zmage. Zadevali so mete iz drugih in tretjih napadov. Na koncu so zadeli svoje mete, medtem ko smo jih mi zgrešili, ampak tako je to v košarki. Moramo se dvigovati, in popraviti svoje napake.”

Mikael Hopkins, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vedeli smo, da so dobro moštvo. Izgubili so nekaj tekem na začetku sezone, tako da smo pričakovali borbeno srečanje. Naredili smo nekaj napak v obrambi, zamudili nekaj priložnosti za skok, kar jim je dalo energijo za zadete mete v končnici obračuna. Mi nismo našli načina, kako na to odgovoriti. Preučili bomo svoje napake in ugotovili, kako biti boljši na naslednji tekmi.”