16.10.2020

Sanjska tretja četrtina za drugo zmago v Ligi ABA

Moštvo Cedevite Olimpije v oktobru ostaja neporaženo. Z izjemo poraza za zeleno mizo z Bursasporjem v drugem kolu 7DAYS EuroCupa, so ljubljanski košarkarji na vseh tekmah, na katerih so stopili na parket, zabeležili zmago. V Hali Tivoli so Zmaji v tretjem kolu Lige ABA ugnali Split s 94:66. Cedevita Olimpija nadaljuje z zmagovitim nizom na … Continued

Cedevita Olimpija nadaljuje z zmagovitim nizom na oktobrskih tekmah, na katerih so imeli priložnost stopiti na parket. Na obračunu tretjega kola Lige ABA s Splitom v Hali Tivoli je četa glavnega trenerja Jurice Golemca zabeležila zmago s 94:66. V regionalnem tekmovanju tako Ljubljančani ostajajo neporaženi, že v četrtek ob 17.00 pa bodo v Ligi ABA vnovič stopili na parket, in se v Kopru na zaostali tekmi drugega kola udarili s Koper Primorsko. V torek jih pred tem čaka še gostovanje v Trentu pri košarkarjih ekipe Dolomiti Energia Trento.

Obračun z Dalmatinci je v Hali Tivoli potekal za zaprtimi vrati, to pa Zmajev ni preveč zmotilo, kljub dejstvu, da vsi skupaj močno pogrešajo navijače na tribunah. Tekmo so sicer začeli v nekoliko počasnejšem ritmu in si priigrali zaostanek, ki pa so ga z boljšo igro ob zaključku četrtine izničili. Rezultat po desetih minutah igre je bil izenačen, semafor v Hali Tivoli je kazal 19:19. Do konca prvega polčasa so si Zmaji z igro na višjih obratih priigrali vodstvo z 42:38. V prvi polovici srečanja je četa Jurice Golemca iz protinapadov dosegla kar 16 točk, medtem ko so gostje na tak način dosegli zgolj tri točke. S podobnim stilom igre so Ljubljančani blesteli tudi v tretji četrtini, ki so jo dobili z rezultatom 39:14. Odličen odstotek meta za tri točke ter hitra tranzicija sta moštvu v zeleno-oranžnih dresih prinesla vodstvo z 29 točkami po 30 minutah igre. V zadnji četrtini je ljubljansko moštvo srečanje mirno pripeljalo do konca, priložnost za igro pa sta dobila tudi mlajša člana zmajskega moštva. Med strelce se je vpisalo vseh 11 košarkarjev Cedevite Olimpije, ki so stopili na parket, na klopi je tokrat obsedel Alen Hodžić.

Košarkar z največ doseženimi točkami pri Zmajih je bil tokrat Jarrod Jones, ki jih je moštvu Splita natresel 19, od tega kar 12 z meti za tri točke. Sledili so mu Kendrick Perry s 16 točkami in 8 podajami, 15 jih je dosegel Rion Brown, 14 pa kapetan Jaka Blažič.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitke fantom za zmago. Tekmo smo nekoliko bolj zadržano začeli v obrambi, a ko smo dvignili ritem igre v obrambi, se nam je odprlo tudi v napadu. Splitu čestitke za igro, Dalmatinci so namreč v Ljubljano prišli po težkem razporedu tekem. Mi pa se moramo že začeti pripravljati na naslednjo preizkušnjo.”

Roko Leni Ukić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Mislim, da so košarkarji Splita igrali iznad svojih zmožnosti. Zadevali so težke mete. Tekmo smo malenkost slabše odprli, a kljub vsemu nismo slabo igrali. Ko smo v drugem polčasu prestavili v višjo prestavo, nam niso mogli več parirati. Z našo igro smo si priigrali visoko razliko in zasluženo zmagali.”