13.10.2020

Zmaji na posoji: Marko Simonović ponovno dvomesten v dresu Mege

Ob zmagi moštva Mege Soccerbet proti Zadru z rezultatom 90:87 je Mladi Zmaj Marko Simonović, ki si izkušnje nabira v dresu beograjskega kluba, v 32 minutah zabeležil deset točk ter pet skokov. V drugem kolu Lige ABA je Mega Soccerbet slavila svojo drugo zmago, ponovno pa je obilico priložnosti za dokazovanje dobil Marko Simonović, 20-letni … Continued

Ob zmagi moštva Mege Soccerbet proti Zadru z rezultatom 90:87 je Mladi Zmaj Marko Simonović, ki si izkušnje nabira v dresu beograjskega kluba, v 32 minutah zabeležil deset točk ter pet skokov.

V drugem kolu Lige ABA je Mega Soccerbet slavila svojo drugo zmago, ponovno pa je obilico priložnosti za dokazovanje dobil Marko Simonović, 20-letni član Cedevite Olimpije, ki se v sezoni 2020/21 preizkuša v vrstah kluba iz srbske prestolnice. Ob zmagi svojega moštva z 90:87 je Simonović prispeval 10 točk, v osebno statistiko pa vpisal še pet skokov ter po eno podajo in blok.

Matej Bošnjak in Aleksa Gatarić sta s Cedevito Junior v zagrebškem Domu Cedevite uspešno odprla novo tekmovalno sezono v hrvaškem državnem prvenstvu. Zagrebška podružnica Cedevite Olimpije je s 106:74 ugnala Sesvete, gostje pa so bili konkurenčni le v uvodnih dveh četrtinah. Po glavnem odmoru so Zagrebčani prestavili v višjo prestavo, tretjo četrtino dobili z 20 točkami razlike (35:15), na koncu pa so se veselili prepričljive zmage.

Bošnjak je tekmo sklenil s 14 točkami, šestimi skoki in tremi podajami, Gatarić pa je v statistiko vpisal osem točk in štiri asistence.

Že v petek so na parket v 2. SKL stopili Miha Cerkvenik, Egor Sytnikov in Luka Tekvačič, Ilirija pa je doživela poraz proti Litiji (85:94).

Novinci v drugoligaški konkurenci so se izkazali predvsem z metom iz razdalje. Mete izza črte za tri točke so zadevali z 42% natančnostjo. Prav tako velja izpostaviti, da je moštvo Litije zabeležilo sedem podaj več kot Ilirijani. Vseh sedem košarkarjev gostov, ki so na obračunu odigrali več kot deset minut, je v svojo statistiko vpisalo vsaj po eno asistenco. Na drugi strani pri domačinih v igro nista vstopila najboljši skakalec moštva Marko Pajić ter eden izmed nosilcev igre ljubljanske zasedbe, Tim Osolnik.

A odsotnosti v ekipi Saše Dončića so ponudile še več priložnosti za dokazovanje trem Mladim Zmajem v vrstah Ilirije. Največje minutaže je bil deležen Miha Cerkvenik. V 36 minutah, ki jih je preživel na terenu, je zbral 14 točk in tri skoke. Ob Cerkveniku je srečanje v prvi peterki začel tudi Egor Sytnikov, ki je v 27 minutah na parketu Hale Tivoli zbral 18 točk. Skoraj polovico obračuna je odigral tudi Luka Tekavčič, ki je štirim točkam dodal še štiri skoke

LIGA ABA, 2. KOLO

Hala sportova Ranko Žeravica (Beograd, Srbija), nedelja, 11. oktober, ob 19.00:
MEGA SOCCERBET – ZADAR 90:87 (27:25, 20:23, 24:16, 19:23)

Marko Simonović (Mega Soccerbet) – 32 minut, 10 točk (3/5 za dve, 1/5 za tri, 1/1 PM), 5 skokov, 1 podaja, 1 blok in 1 izgubljena žoga.

Že odigrano …

PRVA HRVAŠKA LIGA, 1. KOLO

Dom košarke Cedevita (Zagreb, Hrvaška), sobota, 10. oktober:
CEDEVITA JUNIOR – SESVETE 106:74 (20:18, 27:21, 35:15, 24:20)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 27 minut, 14 točk (6/7 za dve, 2/4 PM), 6 skokov in 3 podaje.
Aleksa Gatarić (Cedevita Junior) – 21 minut, 8 točk (3/6 za dve, 0/3 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 4 podaje in 4 pridobljene žoge.

2. SKL, 3. KOLO

Hala Tivoli (Ljubljana), petek, 9. oktober:
ILIRIJA – LITIJA 85:94 (18:19, 23:20, 22:27, 22:28)

Miha Cerkvenik (Ilirija) – 36 minut, 14 točk, (1/5 za dve, 4/6 za tri), 3 skoki in 3 izgubljene žoge.
Luka Tekavčič (Ilirija) – 19 minut, 4 točke (2/4 za dve, 0/1 za tri), 4 skoki, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.
Egor Sytnikov (Ilirija) – 27 minut, 18 točk (2/2 za dve, 4/7 za tri, 2/2 PM), 2 skoka in 1 podaja.