04.10.2020

Zmaji na posoji: Simonovićev dvojni dvojček za zmago Mege

V soboto so na parket v Ligi ABA in 2. SKL stopili mladi Marko Simonović, Miha Cerkvenik, Luka Tekavčič in Egor Sytnikov, ki se v tej sezoni kot posojeni košarkarji Cedevite Olimpije kalijo v Megi Soccerbet oz. Iliriji. Mladi Marko Simonović, ki se kot posojeni košarkar Cedevite Olimpije že drugo sezono zapored kali v Beogradu … Continued

V soboto so na parket v Ligi ABA in 2. SKL stopili mladi Marko Simonović, Miha Cerkvenik, Luka Tekavčič in Egor Sytnikov, ki se v tej sezoni kot posojeni košarkarji Cedevite Olimpije kalijo v Megi Soccerbet oz. Iliriji.

Mladi Marko Simonović, ki se kot posojeni košarkar Cedevite Olimpije že drugo sezono zapored kali v Beogradu pri Megi Soccerbet, je v soboto na tekmi prvega kola Lige ABA postregel z izvrstno predstavo. Z 19 točkami in 13 skoki je bil daleč najbolj učinkovit košarkar beograjskega moštva na parketu, obračun, ki med Mego in Igokeo, ki so ga Beograjčani dobili s 84:62, pa je sklenil z valorizacijskim indeksom 33.

Miha Cerkvenik, Luka Tekavčič in Egor Sytnikov, ki v tej sezoni izkušnje nabirajo pod okriljem Saše Dončića ter Luke Bassina v dresu Ilirije, so bili s soigralci na gostovanju pri Žoltastih Trotih poraženi z rezultatom 64:79. Mladi Zmaji so dobili precej priložnosti za dokazovanje, svoje prve minute v 2. SKL je vknjižil tudi 18-letni Sytnikov. Cerkvenik je bil z 11 točkami eden izmed treh dvomestnih košarkarjev Ilirije, s štirimi podajami pa najboljši asistent moštva. Tekavčič je v osebno statistiko v slabih 15 minutah vpisal po štiri točke ter skoke.

LIGA ABA, 1. KOLO

ŠD Laktaši (Laktaši, Bosna in Hercegovina), sobota, 3. oktober:
IGOKEA – MEGA SOCCERBET 62:84 (21:22, 15:26, 14:21, 12:15)

Marko Simonović (Mega Soccerbet) – 27 minut, 19 točk (5/6 za dve, 1/1 za tri, 6/10 PM), 13 skokov, 1 podaja, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.

2. SKL, 2. KOLO 1. DELA

ŠC Livada (Novo mesto), sobota, 3. oktober:
TROTI – ILIRIJA 78:64 (23:21, 16:19, 18:14, 21:10)

Miha Cerkvenik (Ilirija) – 30 minut, 11 točk, (4/5 za dve, 1/7 za tri), 2 skoka, 4 podaje, 1 ukradena in 3 izgubljene žoge, 1 blokada.
Luka Tekavčič (Ilirija) – 15 minut, 4 točke (2/4 za dve), 4 skoki, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.
Egor Sytnikov (Ilirija) – 13 minut, 2 točki (2/4 PM) in 3 skoki.