18.10.2020

Zmaji na posoji: Cerkvenik in Sytnikov razstavila Branik

Miha Cerkvenik in Egor Sytnikov sta z moštvom Ilirije na gostovanju v Mariboru porazila Branik z 49 točkami razlike. Mlada Zmaja sta tekmo končala pri dvomestnem izkupičku točk. Na srečanju 4. kola v 2. SKL sta bila Miha Cerkvenik in Egor Sytnikov s svojimi soigralci v dresu Ilirije od mariborskega Branika boljša z rezultatom 98:49. … Continued

Miha Cerkvenik in Egor Sytnikov sta z moštvom Ilirije na gostovanju v Mariboru porazila Branik z 49 točkami razlike. Mlada Zmaja sta tekmo končala pri dvomestnem izkupičku točk.

Na srečanju 4. kola v 2. SKL sta bila Miha Cerkvenik in Egor Sytnikov s svojimi soigralci v dresu Ilirije od mariborskega Branika boljša z rezultatom 98:49. Ljubljansko moštvo je svojo drugo prvenstveno zmago v sezoni 2020/21 doseglo predvsem po zaslugi moštvene igre, skupno so košarkarji Ilirije zbrali 28 podaj, kar 18 več od Mariborčanov. Mlada Zmaja Cerkvenik in Sytnikov sta bila med tremi košarkarji Ilirije, ki so tekmo končali z dvomestnim izkupičkom točk. Prvi jih je vknjižil 12, ob tem pa podelil še pet podaj. Mlajši Sytnikov jih je zbral 20, izjemno razpoložen je bil pri metu z razdalje. Zadel je kar šest od devetih poskusov izza črte, ki označuje met za tri točke.

Košarkarji Cedevite Junior so na gostovanju na Reki v nedeljo nadigrali domači Kvarner 2010 (106:72), ob tem pa je Matej Bošnjak v statistiko vpisal 19 točk, sedem skokov in štiri asistence. V dresu Mege Soccerbet je na parket v nedeljo v Zagrebu stopil tudi Marko Simonović. Beograjčani so Cibono premagali s 77:73, Simonović pa je v 30 minutah igre dosegel 13 točk in zbral šest skokov.

2. SKL, 4. KOLO

ŠD Lukna (Maribor), sobota, 17. oktober:
AKK BRANIK – ILIRIJA 48:98 (13:30, 12:21, 14:24, 10:23)

Miha Cerkvenik (Ilirija) – 27 minut, 12 točk, (3/6 za dve, 1/6 za tri, 3/4 PM), 3 skoki, 5 podaj, 2 bloka, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Egor Sytnikov (Ilirija) – 27 minut, 20 točk (6/9 za tri, 2/2 PM), 4 skoki, 2 podaji.

LIGA ABA, 3. KOLO

Športni center Dražen Petrović (Zagreb, Hrvaška), nedelja, 18. oktober:
CIBONA – MEGA SOCCERBET 73:77 (20:31, 22:13, 16:13, 15:20)

Marko Simonović (Mega Soccerbet) – 30 minut, 13 točk (2/6 za dve, 1/2 za tri, 6/6 PM), 6 skokov, 2 podaji, 2 blokadi, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.

PRVA HRVAŠKA LIGA, 2. KOLO

Dvorana Mladosti (Reka, Hrvaška), nedelja, 18. oktober:
KVARNER 2010 – CEDEVITA JUNIOR 72:106 (18:31, 19:29, 16:24, 19:32)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 30 minut, 19 točk (6/8 za dve, 2/2 za tri, 1/2 PM), 7 skokov, 4 podaje, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.