29.03.2021

Zmaji na posoji: Cerkvenik in Sytnikov do nove zmage

Minuli konec tedna so bili znova aktivni košarkarji Cedevite Olimpije, ki se v tej sezoni na posoji mudijo v drugih klubih. Z rednim delom sezone v Prvi hrvaški ligi je v soboto zaključila Cedevita Junior, ki je v 22. kolu na gostovanju doživela neboleč poraz proti Kaštelu (80:87). Zagrebčani so tekmovanje sklenili na prvem mestu, … Continued

Minuli konec tedna so bili znova aktivni košarkarji Cedevite Olimpije, ki se v tej sezoni na posoji mudijo v drugih klubih.

Z rednim delom sezone v Prvi hrvaški ligi je v soboto zaključila Cedevita Junior, ki je v 22. kolu na gostovanju doživela neboleč poraz proti Kaštelu (80:87). Zagrebčani so tekmovanje sklenili na prvem mestu, z izkupičkom 20 zmag in dveh porazov. Najbolj učinkovit košarkar v dresu Cedevite Junior je bil Matej Bošnjak s 17 točkami, osmimi skoki in tremi asistencami.

Novo visoko zmago je v 2. SKL zabeležila Nutrispoint Ilirija. Moštvo, ki domuje v Hramu slovenske košarke je v šestem kolu v Tivoliju s 87:51 premagalo Brinox Medvode. Miha  Cerkvenik je v 20 minutah igre dosegel 17 točk, v statistiko pa vpisal še šest skokov in tri asistence. Egor Sytnikov ni stopil na parket.

V Ligi ABA je v 23. kolu Mega Soccerbet na domačem parketu gostila Partizan NIS in klonila z 88:98. Črno-beli so si zmago priigrali v drugem polčasu, na koncu pa Mego s porazom še nekoliko oddaljili od mest, ki vodijo v končnico regionalnega tekmovanja. Marko Simonović je na parketu preživel 24 minut, v tem času pa 14 točkam dodal šest skokov.

LIGA ABA, 23. KOLO

Hala sportova Ranko Žeravica (Beograd, Srbija), nedelja, 28. marec:
MEGA SOCCERBET – PARTIZAN NIS 88:98 (23:30, 32:23, 15:22, 18:23)

Marko Simonović (Mega Soccerbet) – 24 minut, 14 točk (3/4 za dve, 2/3 za tri, 2/2 PM), 6 skokov, 1 asistenca, 4 pridobljene in 3 izgubljene žoge.

2. SKL, 6. KOLO

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), sobota, 27. marec:
NUTRISPOINT ILIRIJA – BRINOX MEDVODE 87:51 (22:25, 18:8, 23:12, 24:6)

Miha Cerkvenik (Nutrispoint Ilirija) – 20 minut, 17 točk (1/1 za dve, 4/9 za tri, 3/4 PM), 6 skokov, 3 asistence, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Egor Sytnikov (Nutrispoint Ilirija) – ni igral.

PRVA HRVAŠKA LIGA, 22. KOLO

Sportska dvorana Sokolana (Kaštel Sućurac, Hrvaška), sobota, 27. marec:
KAŠTELA – CEDEVITA JUNIOR 87:80 (23:23, 20:11, 20:15, 24:31)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 24 minut, 17 točk (6/7 za dve, 1/4 za tri, 2/2 PM), 8 skokov, 3 asistence in 1 izgubljena žoga.
Aleksa Gatarić (Cedevita Junior) – zaradi poškodbe ni igral.