Novica
22.03.2021

Zmaji na posoji: Bošnjak in Cerkvenik do zmag

Minuli konec tedna so bili zelo aktivni košarkarji Cedevite Olimpije, ki se v sezoni 2020/21 mudijo na posoji. V Ligi ABA je Marko Simonović z Mego Soccerbet v 22. kolu v petek gostoval pri Splitu. Domačini so bili nekoliko slabši le v prvi četrtini, nato pa so stopili na pedalo za plin, in se na … Continued

Minuli konec tedna so bili zelo aktivni košarkarji Cedevite Olimpije, ki se v sezoni 2020/21 mudijo na posoji.

V Ligi ABA je Marko Simonović z Mego Soccerbet v 22. kolu v petek gostoval pri Splitu. Domačini so bili nekoliko slabši le v prvi četrtini, nato pa so stopili na pedalo za plin, in se na koncu veselili zmage s 74:65. Simonović je na parketu preživel kar 36 minut, v statistiko pa s 15 točkami in 11 skoki vpisal dvojnega dvojčka.

Na prvem srečanju po nadaljevanju tekmovanju v drugem rangu slovenskega prvenstva so košarkarji Nutrispoint Ilirije z 89:61 v petek premagali goste iz Nove Gorice. Domačini v Hali Tivoli, ki so se v obdobju prisilnega počitka okrepili z nekaterimi znanimi imeni slovenske košarkarske scene, so srečanje začeli dominantno ter ga zaključili s suvereno zmago. V dresu kluba iz Šiške je zablestel posojeni košarkar Cedevite Olimpije Miha Cerkvenik, ki je v dobrih 22 minutah zbral 14 točk, štiri podaje, tri skoke ter dve pridobljeni žogi.

Do nove zanesljive zmage so se v soboto v Domu košarke Cedevita v Zagrebu prebili tudi košarkarji Cedevite Junior. Slednji so v 21. kolu Prve hrvaške lige s 115:75 premagali Samobor in na ta način vknjižili še 20. zmago v tekmovanju. Matej Bošnjak je v 20 minutah igre v statistiko vpisal 13 točk in šest skokov.

LIGA ABA, 22. KOLO

Mala dvorana KK Split (Split, Hrvaška), petek, 19. marec:
SPLIT – MEGA SOCCERBET 74:65 (24:30, 18:10, 18:17, 14:8)

Marko Simonović (Mega Soccerbet) – 36 minut, 15 točk (4/6 za dve, 1/3 za tri, 4/6 PM), 11 skokov, 4 asistence in 3 izgubljene žoge.

2. SKL, 5. KOLO

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), petek, 19. marec:
NUTRISPOINT ILIRIJA – GORICA 89:61 (23:13, 20:9, 26:25, 20:14)

Miha Cerkvenik (Nutrispoint Ilirija– 22 minut, 14 točk, (4/4 za dve, 2/6 za tri, 6/10 PM), 3 skoki, 4 podaje in 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.
Egor Sytnikov (Nutrispoint Ilirija– ni igral.

PRVA HRVAŠKA LIGA, 21. KOLO

Dom košarke Cedevita (Zagreb, Hrvaška), sobota, 20. marec:
CEDEVITA JUNIOR – SAMOBOR 115:75 (24:26, 31:21, 28:10, 32:18)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 20 minut, 13 točk (4/5 za dve, 0/1 za tri, 5/6 PM), 6 skokov, 1 asistenca, 1 blokada, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Aleksa Gatarić (Cedevita Junior) – zaradi poškodbe ni igral.