28.12.2021

Cedevita Olimpija zmagovalka božičnega turnirja v Dubravi!

Košarkarji Cedevite Olimpije U13 so zmagovalci božičnega turnirja v zagrebški Dubravi. Mladi Zmajčki so v konkurenci 24 ekip uspeli na petih tekmah zabeležiti pet zaporednih zmag, v sredo pa so bili na finalni tekmi s 50:35 boljši od Ratgeber Akademije. Še drugič v zgodovini in prvič po letu 2011 se košarkarji ljubljanskega kluba v kategoriji … Continued

Še drugič v zgodovini in prvič po letu 2011 se košarkarji ljubljanskega kluba v kategoriji do 13. leta veselijo osvojitve naslova zmagovalca božičnega turnirja v zagrebški Dubravi. Košarkarji Cedevite Olimpije so po treh zmagah na torkovih tekmah uspešno opravili tudi z obema ovirama na drugem dnevu turnirja, v sredo pa so na finalni tekmi s 50:35 premagali Ratgeber Akademijo.

Cedevita Olimpija, ki se je na turnirju predstavila pod vodstvom trenerja Tevža Ružiča, je v finalni obračun z Madžari krenila odločno, in čeprav je imela po prvem polčasu le štiri točke naskoka (26:22), so Zmajčki v drugem polčasu prestavili v višjo prestavo, tekma z Ratgeber Akademijo pa je bila dokončno odločena že nekaj minut pred koncem srečanja. Na koncu so se ljubljanski košarkarji veselili zmage z rezultatom 50:35.

Ekipa Cedevite Olimpije, ki je za ta turnir okrepljena Stefanom Joksimovićem (KD Ilirija) in Igorjem Stjepanovićem (KK Ljubljana), je v predtekmovanju z visoko razliko odpravila Novi Zagreb in Vrijednosnice Osijek. V četrtfinalu turnirja je Zmajčkom nasproti stala ekipa Cedevite Junior. Po dobrem uvodu in priigrani prednosti deset točk smo v nadaljevanju tekme spremljali izenačen dvoboj. V tretjem delu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu in do tri minute pred koncem so ljubljanski košarkarji vodili z 41:39. V končnici so si z delnim izidom 13:3 priigrali zmago z 54:42.

Na sredini polfinalni tekmi z Grafičarjem iz Ludberga so mladi ljubljanski košarkarji tekmo odprli zadržano, nato pa v drugem polčasu nadigrali svoje tekmece in se z zmago s 67:39 veselili zasluženega mesta v finalu turnirja.

Tradicionalni božični turnir v Dubravi je po enem letu premora zaradi pandemije koronavirusa znova zaživel, ekipa Cedevite Olimpije pa je na turnirju sodelovala prvič po dveh letih.

FINALE (ŠD Dubrava)

Sreda, 29. december:
RATGEBER AKADEMIA – CEDEVITA OLIMPIJA 35:50

SKUPINA D (ŠD Dubrava)

Torek, 28. december:
CEDEVITA OLIMPIJA – NOVI ZAGREB 83:11 (23:4, 21:1, 29:4, 10:2)

Cedevita Olimpija: Stjepanović 19, Gruban 6, Joksimović 7, Bojovič 9, Mendušić 2, Gole 12, Hari 2, Kuzman 7, Novak 14, Đorđević Brecelj 5.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – CEDEVITA OLIMPIJA 15:60 (5:16, 0:19, 2:11, 8:14)
Cedevita Olimpija: Stjepanović 7, Gruban 2, Joksimović 12, Bojović 9, Mendušič 2, Gole 2, Hari, Kuzman 5, Novak 3, Đorđević Brecelj 18.

ČETRTFINALE

CEDEVITA JUNIOR – CEDEVITA OLIMPIJA 42:54 (8:14, 12:9, 13:11, 9:10)
Cedevita Olimpija: Stjepanović 24, Gruban, Joksimović 6, Bojović 8, Mendušič, Gole 2, Hari, Kuzman 7, Novak 2, Đorđević Brecelj 5.

POLFINALE (ŠD Dubrava)

CEDEVITA OLIMPIJA – GRAFIČAR 67:39 (14:13, 12:7, 20:13, 21:6)

Cedevita Olimpija: Stjepanović 18, Gruban, Joksimovič 11, Bojovič 9, Mendušić, Gole 6, Hari. Kuzman 8, Novak 6, Đorđević Brecelj 9.