25.11.2021

Zmaga Slovenije nad Hrvaško

Košarkarji slovenske moške članske reprezentance so v prvem kolu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 v zagrebškem Košarkarskem centru Dražena Petrovića premagali Hrvaško z rezultatom 76:74. Slovenija je v kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2023 vstopila z zmago v prvem kolu. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so v Zagrebu s 76:74 ugnali Hrvaško. V ponedeljek Slovence v koprski … Continued

Košarkarji slovenske moške članske reprezentance so v prvem kolu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 v zagrebškem Košarkarskem centru Dražena Petrovića premagali Hrvaško z rezultatom 76:74.

Slovenija je v kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2023 vstopila z zmago v prvem kolu. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so v Zagrebu s 76:74 ugnali Hrvaško. V ponedeljek Slovence v koprski Areni Bonifika čaka še preizkušnja s Švedsko.

V prvem polčasu je z rezultatskega vidika na parketu vseskozi prevladovala hrvaška reprezentanca. V zaključku druge četrtine je sledil preobrat slovenske izbrane vrste, ki ga je z zadetim metom za tri točke kronal Jaka Blažič, Slovenija pa je na glavni odmor s seboj odnesla dve točki naskoka (41:39).

Izenačena igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. V zadnji dve minuti tekme sta ekipi vstopili poravnani na 67:67, slovensko četo pa je v kratkotrajno vodstvo s prostim metom povedel Blažič. Hrvaško je v prednost znova popeljal Lovro Gnjidić, udarec pa je vrnil Jakob Čebašek s trojko pod osebno napako. Z zadetim prostim metom je Sloveniji priigral tri točke prednosti (72:60), in čeprav so se Hrvati še uspeli približati, je bilo za preobrat prepozno.

Od košarkarjev Cedevite Olimpije, ki predstavljajo Slovenijo v letošnjih kvalifikacijah, je Jaka Blažič dosegel 15 točk in zbral devet skokov. Edo Murić je s 14 točkami in 10 skoki zabeležil dvojnega dvojčka. Luka Rupnik je dosegel 11 točk in pobral tri skoke, Žiga Dimec pa je osmim točkam dodal pet skokov. Alen Hodžić se v štirih minutah igre ni uspel vpisati med strelce.

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO 2023

1. KOLO

Košarkarski center Dražen Petrović (Zagreb, Hrvaška) četrtek, 25. november:
HRVAŠKA – SLOVENIJA 74:76 (19:16, 20:25, 17:14, 18:21)

Jaka Blažič (Slovenija) – 30 minut, 15 točk (1/2 za dve, 2/6 za tri, 7/9 PM), 9 skokov, 1 asistenca, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Edo Murić (Slovenija) – 35 minut, 14 točk (2/3 za dve, 2/8 za tri, 4/4 PM), 10 skokov, 2 asistenci, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 22 minut, 11 točk (0/1 za dve, 1/4 za tri, 8/11 PM), 3 skoki in 1 asistenca.
Žiga Dimec (Slovenija) – 26 minut, 8 točk (3/4 za dve, 2/4 PM), 5 skokov, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.
Alen Hodžić (Slovenija) – 4 minute (0/2 za tri).