Novica
16.12.2020

Najvišja zmaga sezone za konec prvega dela 7DAYS EuroCupa

Cedevita Olimpija je tudi na obračunu 10. kola skupinskega dela 7DAYS EuroCupa še drugič v manj kot tednu dni premagala Promitheas Patras. Semafor v dvorani Dimitris Tofalos Arena je po 40 minutah igre kazal 105:69 v korist čete Jurice Golemca. Moštvo Cedevite Olimpije je na najlepši možen način sklenilo skupinski del 7DAYS EuroCupa. Ob dejstvu, … Continued

Moštvo Cedevite Olimpije je na najlepši možen način sklenilo skupinski del 7DAYS EuroCupa. Ob dejstvu, da so si ljubljanski Zmaji svoje mesto med najboljšimi 16 moštvi Evropskega pokala že zagotovili, so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca zaigrali sproščeno, ter izkoristili dejstvo, da se je Promitheas na domačem igrišču predstavil v nekoliko spremenjeni zasedbi, v primerjavi z ekipo, ki smo jo lahko minuli četrtek spremljali v Stožicah.

Ljubljansko moštvo je srečanje odprlo z nekaj atraktivnimi akcijami v duhu razigrane košarke, ki je Zmaje krasila skozi celotno srečanje. Odličen odstotek meta za dve točki in dobljena bitka v skoku sta Ljubljančanom po prvi četrtini prinesli vodstvo s štirimi točkami razlike, le-tega pa je zasedba v oranžno-zelenih dresih do polčasa povišala na 11 točk. Tretja četrtina, v kateri je zasedba Cedevite Olimpije dosegla 37 točk, je razblinila vse dvome o zmagovalcu obračuna. Četa Jurice Golemca je v zadnjih desetih minutah srečanje pripeljala do mirne končnice, v kateri so priložnost za dokazovanje dobili tudi mlajši košarkarji.

Med strelce se je tokrat vpisalo vseh 12 igralcev moštva iz Stožic. Kljub omejeni minutaži košarkarjev iz začetne peterke, ki so bili v drugem polčasu deležni nekaj minut počitka, je Jaka Blažič zbral 18 točk ob petih skokih in šestih podajah, Kendrick Perry pa je zabeležil 15 točk. Z najvišjim statističnim indeksom se je izkazal Mikael Hopkins s 14 točkami in osmimi skoki. Med košarkarji z dvomestnim številom točk sta bila še Edo Murić (14 točk) in Alen Hodžić (10 točk). Luka Rupnik (8 točk) je tekmo končal kot najboljši asistent Zmajev s sedmimi podajami na svojem računu.

Po 40 minutah igre je semafor v dvorani Dimitris Tofalos Arena kazal 105:69 v korist Ljubljančanov, z zmago pa so košarkarji Cedevite Olimpije napravili odločen korak proti prvemu mestu v skupini D po rednem delu sezone. Žal pa se ni vse izšlo po načrtih ljubljanskih košarkarjev, saj je Trento na domačem parketu klonil proti Gran Canarii, izbranci Jurice Golemca pa so redni del sezone tako sklenili na drugem mestu v skupini D.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Promitheas je v drugem polčasu odpočil svoje glavne igralce. Mi smo profesionalno opravili svoje delo in čestitam svojim košarkarjem za uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja. Naše misli so zdaj usmerjene v Ligo ABA, hkrati pa čakamo na razpored skupin v drugem krogu 7DAYS EuroCupa.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Nismo pričakovali tako lahke tekme, čeprav smo vedeli, da Promitheas Patras več nima možnosti za uvrstitev v drugi del Evropskega pokala. Tekmeci so priložnost za igro namenili svojim mlajšim košarkarjem, kar je bil razlog za takšno zmago. Mi v tem trenutku še čakamo na razplet tekme med Dolomiti Energio Trentom in Herbalife Gran Canario, ki bo odločala o naši končni uvrstitvi na lestvici.«