18.02.2021

Zelo dobra igra Zmajev in zmaga Slovenije

Slovenska moška članska reprezentanca je tretji cikel kvalifikacij na EuroBasket 2022 začela z zmago nad Madžarsko (84:72), vodilno vlogo v dresu Slovenije pa so imeli košarkarji Cedevite Olimpije. V ukrajinskem Kijevu je Slovenija uspešno začela tretji cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022. Slovenski košarkarji so na zaostali tekmi četrtega kola s 84:72 premagali Madžarsko. V soboto … Continued

Slovenska moška članska reprezentanca je tretji cikel kvalifikacij na EuroBasket 2022 začela z zmago nad Madžarsko (84:72), vodilno vlogo v dresu Slovenije pa so imeli košarkarji Cedevite Olimpije.

V ukrajinskem Kijevu je Slovenija uspešno začela tretji cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022. Slovenski košarkarji so na zaostali tekmi četrtega kola s 84:72 premagali Madžarsko. V soboto Slovence čaka še obračun z gostitelji turnirja, košarkarji Ukrajine.

Slovenski selektor Aleksander Sekulić je tekmo odprl s peterko, ki so jo sestavljali kar štirje košarkarji Cedevite Olimpije (Luka Rupnik, Jaka Blažič, Edo Murić, Žiga Dimec), skupaj z Luko Lapornikom pa so prav Zmaji nakazali, v katero smer mora pluti slovenska barka. Po izvrstnem začetku in vodstvu s 15:4, so se Slovenci v nadaljevanju tekme malenkost ustavili, in dopustili Madžarom, da na igrišču vzpostavijo ravnotežje. Na glavni odmor so aktualni evropski prvaki s seboj odnesli štiri točke naskoka (40:36). V drugem polčasu so Slovenci prevladovali na parketu, madžarska reprezentanca jih je vseskozi neuspešno lovila, slovenski košarkarji pa so se na koncu veselili zmage s 84:72.

Štirje od petih Zmajev v dresu slovenske reprezentance so dosegli dvomestno število točk, med strelce se kot edini ni vpisal le Alen Hodžić. Blestel je Jaka Blažič, ki je bil s 24 točkami najboljši strelec Slovenije, zbral pa je še pet skokov in štiri asistence. Luka Rupnik je v statistiko vpisal 13 točk in sedem asistenc. Edo Murić se je ustavil pri 11 točkah, šestih skokih ter treh asistencah, Žiga Dimec pa je vknjižil 10 točk in pet skokov.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2022, SKUPINA F (3. KVALIFIKACIJSKI CIKEL – UKRAJINA, KIJEV)

Preložena tekma 4. kola:

Četrtek, 18. februar:
SLOVENIJA : MADŽARSKA 84:72 (23:15, 17:21, 25:22, 19:14)

Redna tekma 6. kola:

Sobota, 20. februar, ob 15.00:
UKRAJINA : SLOVENIJA

Jaka Blažič (Slovenija) – 28 minut, 24 točk (2/7 za dve, 6/12 za tri, 2/2 PM), 6 skokov, 4 asistence, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.
Edo Murić (Slovenija) – 28 minut, 11 točk (3/4 za dve, 1/6 za tri, 2/2 PM), 6 skokov, 3 asistence, 1 blokada in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 27 minut, 13 točk (0/1 za dve, 3/5 za tri, 4/4 PM), 2 skoka, 7 asistenc in 1 pridobljena žoga.
Alen Hodžić (Slovenija) – brez točke (0/2 za tri) in 1 skok.
Žiga Dimec (Slovenija) – 26 minut, 10 točk (3/5 za dve, 4/6 PM), 5 skokov in 1 asistenca.