24.04.2021

Zeleni spomini: Tretje mesto na finalnem turnirju v Rimu

Košarkarji Smelt Olimpije so 24. aprila 1997 na tekmi za tretje mesto na finalnem turnirju Evrolige v italijanski prestonici prikazali izredno predstavo in s 86:79 premagali francoski Asvel. Zmaji so tako poskrbeli za drugi največji uspeh v zgodovini ljubljanskega kluba. Moštvo Smelt Olimpije v četrtek, 24. aprila 1997, v Večnem mestu poskrbelo za drugi največji … Continued

Moštvo Smelt Olimpije v četrtek, 24. aprila 1997, v Večnem mestu poskrbelo za drugi največji uspeh v zgodovini kluba. Na tekmi za tretje mesto v takratni Fibni Evroligi so Zmaji na finalnem turnirju v Rimu s 86:79 premagali francoski Asvel.

Ljubljančani so v obračun za tretje mesto krenili silovito in z veliko elana, visoko motivirani po porazu na polfinalni tekmi proti Olympiakosu (65:74). Tako je Marko Milić s silovitim zabijanjem v prvem polčasu razbil tablo, tekma pa je bila prekinjena za 15 minut. Na glavni odmor so izbranci glavnega trenerja Zmaga Sagadina s seboj odnesli 19 točk naskoka (54:35), na koncu pa so se veselili zmage s 86:79.

Najboljši strelec zeleno-bele zasedbe je bil Milić s 17 točkami. Ivica Jurković je v statistiko vpisal 14 točk, Dušan Hauptman je dosegel 12, Marijan Kraljević 11, Arriel McDonald pa 10 točk.