24.03.2023

Zeleni spomini: 21 let od osvojitve prvega naslova prvaka Lige ABA

V petek bo minilo natanko 21 let od osvojitve prvega in zaenkrat edinega naslova prvaka Lige ABA v zgodovini Cedevite Olimpije. Zmaji so zgodovinski naslov regionalnega prvaka osvojili 24. marca 2002 v Hali Tivoli. Sezona 2001/02 se je v zgodovino zapisala kot prva, v kateri so najboljša moštva v regiji nastopala v Ligi ABA. Takratna … Continued

V petek bo minilo natanko 21 let od osvojitve prvega in zaenkrat edinega naslova prvaka Lige ABA v zgodovini Cedevite Olimpije. Zmaji so zgodovinski naslov regionalnega prvaka osvojili 24. marca 2002 v Hali Tivoli.

Sezona 2001/02 se je v zgodovino zapisala kot prva, v kateri so najboljša moštva v regiji nastopala v Ligi ABA. Takratna Union Olimpija, ki jo je s klopi vodil vrhunski strateg Zmago Sagadin, je bila prva ekipa v zgodovini, ki je osvojila naslov prvaka regionalnega tekmovanja.

V zeleno-belem dresu smo lahko takrat spremljali Jureta Zdovca, Jurico Golemca, Bena Udriha, Jirija Welscha, Vlada Ilievskega, Vladimerja Boiso, Stipeta Modrića, Jasmina Hukića, in številne druge Zmaje, ki so v Ljubljano pripeljali prvi naslov prvaka Lige ABA. Finalni turnir je potekal v ljubljanski Hali Tivoli, Ljubljančani pa so na poti do trofeje najprej izločili Pivovarno Laško (69:56), nato pa v finalu ugnali novomeško Krko s 73:59.

Najboljši strelec v dresu ljubljanskega kluba je bil Jure Zdovc, ki je dosegel 22 točk. Jiri Welsch jih je dodal 17, Haris Mujezinović pa se je ustavil pri 14 točkah. Na drugi strani je bil najboljši strelec Jaka Lakovič z 12 točkami.