26.09.2021

Zanesljiva zmaga Cedevite Junior v drugem kolu državnega prvenstva

Cedevita Junior je v nedeljo na tekmi drugega kola HT Premijer lige zabeležila še drugo zmago. Zagrebčani so v Domu sportova s 107:93 zanesljivo premagali Furnir, svoj delež k zmagi pa sta prispevala tudi Rok Radović in Matej Bošnjak. V HT Premijer ligi Cedevita Junior po dveh odigranih tekmah ostaja neporažena. Zagrebški košarkarji so v … Continued

Cedevita Junior je v nedeljo na tekmi drugega kola HT Premijer lige zabeležila še drugo zmago. Zagrebčani so v Domu sportova s 107:93 zanesljivo premagali Furnir, svoj delež k zmagi pa sta prispevala tudi Rok Radović in Matej Bošnjak.

V HT Premijer ligi Cedevita Junior po dveh odigranih tekmah ostaja neporažena. Zagrebški košarkarji so v nedeljo v drugem kolu hrvaškega državnega prvenstva s 107:93 premagali ekipo Furnirja.

Obračun v zagrebškem Domu sportova je bil praktično odločen že v prvem polčasu. Po uvodni četrtini so si košarkarji Cedevite Junior priigrali 15 točk naskoka (34:19), v drugem delu tekme pa so svojo prednost še povišali. Po glavnem odmoru so gostje sicer nekoliko zapretili in se bolj odločno zoperstavili košarkarjem Cedevite Junior, ki pa so se na koncu kljub vsemu veselili visoke in zaslužene zmage.

Rok Radović je znova prikazal izvrstno predstavo in v 31 minutah igre 19 točkam dodal pet skokov. Matej Bošnjak je tokrat na parketu preživel 18 minut, v tem času pa v statistiko vpisal osem točk in šest skokov.

HT PREMIJER LIGA, 2. KOLO

Dom sportova (Zagreb, Hrvaška), nedelja, 26. september:
CEDEVITA JUNIOR – FURNIR 107:93 (34:19, 31:23, 17:26, 25:25)

Rok Radović (Cedevita Junior) – 31 minut, 19 točk (7/10 za dve, 0/2 za tri, 5/5 PM), 5 skokov in 1 asistenca.
Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 18 minut, 8 točk (4/5 za dve), 6 skokov in 1 asistenca.