16.12.2021

Zadnjič v letu na domačem parketu, prihaja SC Derby

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je zadnja letošnja preizkušnja na domačem parketu. Ljubljanski Zmaji bodo leto 2021 sklenili v soboto ob 19.00, ko v 12. kolu regionalne lige v Areno Stožice prihajajo košarkarji Studentskega centra Derby. Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v soboto ob 19.00 še zadnjič v tem koledarskem letu stopili na parket Arene Stožice. V … Continued

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je zadnja letošnja preizkušnja na domačem parketu. Ljubljanski Zmaji bodo leto 2021 sklenili v soboto ob 19.00, ko v 12. kolu regionalne lige v Areno Stožice prihajajo košarkarji Studentskega centra Derby.

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo v soboto ob 19.00 še zadnjič v tem koledarskem letu stopili na parket Arene Stožice. V Ljubljano v 12. kolu regionalne lige prihaja podgoriški Studentski centar Derby, četa glavnega trenerja Jurice Golemca pa bo skušala zabeležiti svojo drugo zaporedno regionalno zmago.

Tekmo si bo možno v neposrednem televizijskem prenosu ogledati na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1, vstopnice za ogled obračuna pa so že v prodaji.

Po slavju v Beogradu proti Partizanu NIS minuli konec tedna, je Cedevita Olimpija v sredo na gostovanju v Benetkah pri Umani Reyer doživela svoj peti zaporedni poraz v 7DAYS EuroCupu. Zmaji so tekmo začeli zelo dobro, v drugi polovici prve četrtine pa je sledil padec v igri, in Benečani so si na začetku drugega polčasa priigrali 19 točk naskoka. Kljub temu se ljubljanski košarkarji niso vdali, vrnili so se v igro za zmago, na koncu pa po nekaj napakah v igri v napadu zmago izpustili iz svojih rok.

Že v soboto se tako aktualnim slovenskim državnim prvakom ponuja priložnost za vrnitev v zmagovalne tirnice, nasproti pa jim bodo stali novinci v regionalni ligi, košarkarji Studentskega centra Derby, ki jih s klopi vodi nekdanji pomočnik glavnega trenerja v ljubljanskem klubu, Andrej Žakelj.

Po 11 odigranih kolih v regionalni ligi ima SC Derby na svojem računu pet zmag in šest porazov, v zadnjem, 11. kolu, pa je podgoriška ekipa na domačem parketu s 93:90 premagala Igokeo, in na ta način prekinila niz treh zaporednih porazov. Odlično predstavo je prikazal Kenan Kamenjaš, ki je dosegel kar 26 točk in zbral še devet skokov, Justin Edwards pa je 20 točkam dodal pet asistenc. Kamenjaš je tudi sicer najbolj učinkovit košarkar SC Derbyja v tej sezoni, v povprečju pa dosega 12,7 točke in 8,1 skoke na tekmo.

V črnogorskem državnem prvenstvu je SC Derby s šestimi zmagami na sedmih tekmah trenutno na vrhu lestvice, prvi in zaenkrat edini poraz pa je moštvo iz Podgorice doživelo prav v zadnjem, sedmem kolu. Z 71:62 je bilo boljše Primorje 1945, najbolj učinkovit košarkar Studentskega centra pa je bil Tomislav Ivišić, ki je 10 točkam dodal sedem skokov.

Otrokom do 14. leta bo omogočen brezplačen vstop na tekmo, kljub temu pa morajo za vstop v dvorano pri sebi imeti brezplačno otroško vstopnico, ki jo pridobite na vseh prodajnih mestih ali na blagajni pred tekmo. Pogoj za pridobitev brezplačne otroške vstopnice je nakup vsaj ene odrasle vstopnice.
Obenem ljubljanski klub pripravlja oblico aktivnosti, namenjenih najmlajšim zaljubljencem v košarko, za največjo popestritev tekme pa bo znova poskrbela Zavarovalnica Triglav, saj še naprej poteka tudi Met s sredine igrišča, ki lahko srečnežu prinese kar 5.000 EUR.
Pred dvorano bo vnovič potekalo tudi testiranje na COVID-19, saj mora vsak obiskovalec ob prihodu v Stožice izpolnjevati t.i. ‘PCT’ pogoje. Testiranje se bo začelo 90 minut pred začetkom tekme, blagajna v Stožicah pa se odpre 60 minut pred prvim sodniškim metom.
Vstopnice za ogled tekme so že na voljo v naši spletni trgovini (www.shop.olimpija.com), na spletni platformi Petrol Ticket (www.petrol-ticket.si) ter www.mojekarte.si. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji. Na dan tekme si bo možno vstopnico zagotoviti tudi na blagajni Arene Stožice, v izogib morebitni gneči pa priporočamo, da si vstopnico v najkrajšem možnem času zagotovite z nakupom preko spleta.

IZJAVI PRED TEKMO:

»SC Derby je odlična ekipa, ki v tej sezoni igra zelo dobro. Je tudi odlično vodena, v moštvu pa najdemo veliko nadarjenih igralcev ter odlične tuje košarkarje. Podgoričani igrajo odlično košarko, njihova igra pa ima glavo in rep. Do zmage lahko pridemo le s kvalitetno in agresivno obrambo ter pametno igro v napadu.«

Alen Hodžić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Pomerili se bomo z zelo dobro vodeno ekipo, ki je sestavljena z mešanico mladosti in izkušenj, in željna dokazovanja. Mi vemo, kakšne so naše naloge. Igrati moramo čvrsto, trdo, ter v igri v obrambi popraviti vtis z zadnje tekme. Pokazati moramo naš pravi obraz in zabeležiti zmago.«