13.12.2020

Za tretjo zmago tedna padla še Cibona

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Stožicah na obračunu 10. kola Lige ABA s 100:75 premagali zagrebško Cibono in tako na najlepši možen način sklenili niz treh zaporednih domačih tekem. Ljubljanski Zmaji so teden, v katerem so si prvič v zgodovini pod imenom Cedevita Olimpija zagotovili svoje mesto med najboljšimi 16 moštvi v 7DAYS EuroCupu, sklenili … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Stožicah na obračunu 10. kola Lige ABA s 100:75 premagali zagrebško Cibono in tako na najlepši možen način sklenili niz treh zaporednih domačih tekem.

Ljubljanski Zmaji so teden, v katerem so si prvič v zgodovini pod imenom Cedevita Olimpija zagotovili svoje mesto med najboljšimi 16 moštvi v 7DAYS EuroCupu, sklenili s tretjo zmago na treh tekmah. Uspeh proti zagrebški Ciboni (100:75), je bil za četo glavnega trenerja Jurice Golemca skupno četrti zaporedni, hkrati pa je zmaga nad Zagrebčani odlična popotnica pred drugo polovico decembra, v kateri bodo zeleno-oranžni na parket stopili še štirikrat, od tega trikrat v gosteh.

Cedevita Olimpija je že v prvih minutah srečanja prikazala razigrano in moštveno igro, ki jo je krasila skozi celoten obračun. Zmaji so posledično hitro prišli do vodstva, ki ga do konca srečanja več niso izpustili iz rok. Prvo četrtino so košarkarji v zeleno-oranžni športni opravi dobili z devetimi točkami razlike, do polčasa po svojo prednost povečali na 19 točk. Odlična tretja četrtina Ljubljančanov je poskrbela za miren zaključek tekme, glavni strateg na domači klopi, Jurica Golemac, pa je minutažo enakomerno razporedil med vse košarkarje svojega moštva. Zmaga s 100:75 je niz neporaženosti ljubljanskega kluba podaljšala na štiri tekme.

Z mirno roko pri metih z razdalje se je proti Ciboni izkazal Jarrod Jones, ki je bil štirikrat uspešen pri metu izza črte, skupno pa je dosegel 18 točk in pet skokov. Edo Murić je zabeležil 16 točk in šest skokov, Mikael Hopkins pa je zbral 12 točk ob šestih skokih. Dvomestno število točk sta dosegla še Alen Hodžić in Roko Leni Ukić, oba po 11, hrvaški organizator igre pa je ob tem soigralcem podelil osem podaj.

Že v zgodnjih ponedeljkovih urah se bo moštvo Cedevite Olimpije odpravilo na pot v grški Patras. V sredo ob 18.30 po lokalnem času oz. 17.30 po slovenskem času, se bodo Zmaji še drugič v manj kot tednu dni pomerili s Promitheasom, ljubljanski košarkarji pa bi si lahko, ob ugodnem razpletu obračuna med Trentom in Gran Canario ter zmago nad Grki, celo zagotovili prvo mesto po skupinskem delu Evropskega pokala.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije:
“Čestitke igralcem, kljub zahtevnemu tednu so bili ponovno osredotočeni. Obe moštvi se soočata s svojimi težavami, a kljub temu smo k tekmi pristopili, kot bi morali k vsaki. V zaključku srečanja smo imeli priložnost odpočiti nosilce in vsem košarkarjem nameniti dobro minutažo, pomembno je namreč, da se vsi člani moštva razigrajo. Ko zmaguješ je seveda samozavest na visoki ravni, a po mojem mnenju je najboljši način za pridobitev zaupanje vase ravno obramba. Po nekaj dobrih obrambah se v napadu ne bojiš vreči na koš. Vse se začne v obrambi, v kateri moramo nadaljevati z dobrimi predstavami.”

Edo Murić, igralec Cedevite Olimpije:
“Vedeli smo, da ima Cibona dobre in izkušene igralce, ter da bo recept za zmago energija in dobra obramba. Srečanje smo odprli agresivno, veliko tekli in igrali našo igro, ki ji tekmeci niso mogli slediti. Vesel sem, da so priložnost za dokazovanje dobili tudi mlajši košarkarji. Naša samozavest izvira iz dobre obrambe. Zadnje čase dobro branimo tekmece in dobro skačemo, kar ima pozitivne učinke tudi v napadu. Tudi če zgrešimo svoje mete se lahko zanesemo na našo obrambo in skok. Če igramo našo igro, nas bo težko ustaviti.”