03.08.2021

Z zmago nad Nemčijo v polfinale olimpijskih iger

Košarkarji slovenske moške članske reprezentance so si z zmago na četrtfinalni tekmi olimpijskih iger v Tokiu proti Nemčiji (94:70) zagotovili mesto v polfinalu. Slovenija je med najboljšimi štirimi reprezentancami na olimpijskih igrah v Tokiu. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so v torek na četrtfinalni tekmi z 94:70 premagali Nemčijo, v polfinalu pa se bodo Slovenci pomerili … Continued

Košarkarji slovenske moške članske reprezentance so si z zmago na četrtfinalni tekmi olimpijskih iger v Tokiu proti Nemčiji (94:70) zagotovili mesto v polfinalu.

Slovenija je med najboljšimi štirimi reprezentancami na olimpijskih igrah v Tokiu. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so v torek na četrtfinalni tekmi z 94:70 premagali Nemčijo, v polfinalu pa se bodo Slovenci pomerili z zmagovalci obračuna med Italijo in Francijo.

Slovenska izbrana vrsta je tekmo odločno začela, v drugi četrtini pa so košarkarji Nemčije vzpostavili ravnotežje na parketu. To evropskih prvakov iz leta 2017 ni zmedlo, po glavnem odmoru so stvari namreč znova postavili na svoje mesto. Ko je prednost malo manj kot pet minut pred koncem tekme znašala že 21 točk (84:63), je bil dvoboj tudi dokončno odločen.

Svoj delež k zmagi Slovenije so prispevali tudi košarkarji Cedevite Olimpije. Najboljši strelec med Zmaji je bil znova Jaka Blažič z devetimi točkami. Žiga Dimec se je ustavil pri petih točkah, Edo Murić pri treh, Luka Rupnik pa je v statistiko vpisal eno asistenco.

OLIMPIJSKE IGRE (Tokio, Japonska)

ČETRTFINALE

Torek, 3. avgust:
SLOVENIJA – NEMČIJA 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:18)

Jaka Blažič (Slovenija) – 20 minut, 9 točk (2/2 za dve, 1/6 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Edo Murić (Slovenija) – 17 minut, 3 točke (1/1 za tri), 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Luka Rupnik (Slovenija) – 1 minuta, brez točk (0/1 za dve) in 1 asistenca.
Žiga Dimec (Slovenija) – 7 minut, 5 točk (2/2 za dve, 1/2 PM), 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.

POLFINALE

Četrtek, 5. avgust:
ITALIJA/FRANCIJA – SLOVENIJA

Že odigrano:

OLIMPIJSKE IGRE – SKUPINA C (Tokio, Japonska)

KOLO 1

Ponedeljek, 26. julij:
ARGENTINA – SLOVENIJA 100:118 (24:32, 18:30, 24:26, 34:30)

Jaka Blažič (Slovenija) – 27 minut, 3 točke (0/3 za dve, 1/3 za tri), 5 skokov, 1 asistenca, 1 blokada in 3 izgubljene žoge.
Edo Murić (Slovenija) – 16 minut, 3 točke (1/4 za tri), 5 skokov, 1 asistenca in 2 izgubljeni žogi.
Luka Rupnik (Slovenija) – 11 minut, 4 točke (1/4 za tri, 1/2 PM), 1 skok, 4 asistence in 2 izgubljeni žogi-
Žiga Dimec (Slovenija) – 8 minut, 5 točk (2/4 za dve, 1/4 PM), 7 skokov, 1 asistenca in 1 izgubljena žoga.

KOLO 2

Četrtek, 29. julij:
SLOVENIJA – JAPONSKA 116:81 (29:23, 24:18, 27:23, 36:17)

Jaka Blažič (Slovenija) – 24 minut, 10 točk (2/3 za dve, 2/7 za tri), 4 skoki, 3 asistence, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 17 minut, 4 točke (2/2 za dve, 0/3 za tri), 7 skokov, 1 asistenca in 1 pridobljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 10 minut, 4 točke (0/1 za dve, 1/2 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 4 asistence in 1 izgubljena žoga.
Žiga Dimec (Slovenija) – 8 minut, 2 točki (1/1 za dve) in 2 skoka.

KOLO 3

Nedelja, 1. avgust:
ŠPANIJA – SLOVENIJA 87:95 (24:20, 20:21, 26:27, 17:27)

Jaka Blažič (Slovenija) – 27 minut, 10 točk (2/5 za dve, 2/10 za tri), 4 skoki, 2 asistenci in 1 pridobljena žoga.
Edo Murić (Slovenija) – 11 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/4 za tri), 2 skoka, 1 asistenca, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Luka Rupnik (Slovenija) – 3 minute, brez točk (0/1 za dve, 0/1 za tri) in 2 skoka.
Žiga Dimec (Slovenija) – 7 minut, 6 točk (3/4 za dve), 5 skokov in 1 asistenca.