09.10.2021

Vsestranska igra Radovića za zmago Cedevite Junior

V četrtem kolu HT Premijer lige je Cedevita Junior v zagrebškem Domu sportova ob 10 točkah, šestih asistencah in štirih skokih Roka Radovića s 93:79 premagala Osijek. Nutrispoint Ilirija je v drugem kolu Lige Nova KBM zabeležila prvo zmago v tej sezoni državnega prvenstva. S 94:75 je premagala Zlatorog. Saša Ciani je s 16 točkami … Continued

V četrtem kolu HT Premijer lige je Cedevita Junior v zagrebškem Domu sportova ob 10 točkah, šestih asistencah in štirih skokih Roka Radovića s 93:79 premagala Osijek. Nutrispoint Ilirija je v drugem kolu Lige Nova KBM zabeležila prvo zmago v tej sezoni državnega prvenstva. S 94:75 je premagala Zlatorog. Saša Ciani je s 16 točkami in 10 skoki vknjižil tretji zaporedni dvojni dvojček.

V Laškem so košarkarji Nutrispoint Ilirije največji korak k zmagi proti Zlatorogu napravili v drugi četrtini, ko so si priigrali 13 točk naskoka (48:35). Do konca tekme je nato ekipa, ki domuje v Hali Tivoli, brez večjih pretresov vzdrževala prednost in slavila zmago s 94:75. Saša Ciani je 16 točkam dodal 10 skokov. Drugi najuspešnejši strelec izmed košarkarjev Cedevite Olimpije je bil Robert Jurković s 14 točkami.

Tudi v Zagrebu je Cedeviti Junior sicer izenačen obračun uspelo prelomiti z odlično igro v tretji četrtini obračuna z Osijekom. Slednji je na glavni odmor sicer s seboj odnesel pet točk prednosti (44:39), nato pa so Zagrebčani stopili na pedalo za plin, drugi polčas dobili z rezultatom 54:35 in se veselili zmage s 93:79. Rok Radović je prikazal novo vsestransko predstavo, saj je 10 točkam dodal šest asistenc in štiri skoke. Matej Bošnjak je tokrat na parketu preživel le pet minut in v tem času dosegel dve točki.

HT PREMIJER LIGA, 4. KOLO

Dom sportova (Zagreb, Hrvaška), sobota, 9. oktober:
CEDEVITA JUNIOR – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 93:79 (23:20, 16:24, 29:18, 25:17)

Rok Radović (Cedevita Junior) – 33 minut, 10 točk (3/6 za dve, 1/3 za tri, 1/2 PM), 4 skoki, 6 asistenc, 4 blokade, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 5 minut, 2 točki (1/1 za dve) in 1 skok.

LIGA NOVA KBM, 2. KOLO

Tri lilije (Laško, Slovenija), sobota, 9. oktober:
ZLATOROG LAŠKO – NUTRISPOINT ILIRIJA 75:94 (23:23, 12:25, 20:19, 20:27)

Dan Duščak (Nutrispoint Ilirija) – 27 minut, 5 točk (2/3 za dve, 0/4 za tri, 1/3 PM), 1 skok, 8 asistenc, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.
Blaž Habot (Nutrispoint Ilirija) – 14 minut, 7 točk (1/5 za dve, 1/1 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 1 asistenca in 3 izgubljene žoge.
Saša Ciani (Nutrispoint Ilirija) – 31 minut, 16 točk (7/9 za dve, 0/1 za tri, 2/4 PM), 10 skokov, 1 asistenca, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.
Robert Jurković (Nutrispoint Ilirija) – 13 minut, 12 točk (4/5 za dve, 0/1 za tri, 4/6 PM), 3