06.09.2024

Poraz Zmajev proti aktualnim prvakom Evrolige, v soboto za tretje mesto z Bayernom

V kultni Hali Tivoli se je v petek začel košarkarski spektakel, turnir, na katerem Cedevita Olimpija v sklopu Ljubljanskega festivala športa gosti evroligaške ekipe Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball. Prvi polfinalni obračun med Cedevito Olimpijo in aktualnimi prvaki Evrolige je pripadel Panathinaikosu Aktor s končnim rezultatom 81:76, na drugem dvoboju med Anadolu Efesom in … Continued

V kultni Hali Tivoli se je v petek začel košarkarski spektakel, turnir, na katerem Cedevita Olimpija v sklopu Ljubljanskega festivala športa gosti evroligaške ekipe Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball. Prvi polfinalni obračun med Cedevito Olimpijo in aktualnimi prvaki Evrolige je pripadel Panathinaikosu Aktor s končnim rezultatom 81:76, na drugem dvoboju med Anadolu Efesom in Bayernom pa je z 82:77 zmago slavila turška ekipa.

Cedevita Olimpija je, potem ko je slavila zmago na preteklih petih tekmah, utrpela prvi poraz v pripravljalnem obdobju. V Hali Tivoli, kjer se je zbralo malo več kot tisoč obiskovalcev, je semafor na koncu kazal rezultat 81:76 v prid gostom iz Aten.

Cedevita Olimpija je bolje začela obračun in po prvi četrtini vodila s 23:17, a so gostje iz Aten do polčasa ujeli priključek in na glavni odmor odnesli točko prednosti (43:44). V nadaljevanju obračuna nismo videli preobrata in aktualni prvaki elitne Evrolige so po 40 minutah igre slavili zmago z rezultatom 81:76.

Najbolj učinkovit v zasedbi Cedevite Olimpije je bil DJ Stewart s 14 doseženimi točkami. Aleksej Nikolić, Brynton Lemar in DeVante’ Jones so prispevali vsak po 11 točk. Za Panathinaikos je Ntinos Mitoglou dosegel 19 točk in zbral devet skokov, Lorenzo Brown se je ustavil pri 18 točkah in petih asistencah.

Obračun med Anadolu Efesom in Bayernom Basketball se je odločal v zadnjih minutah, navkljub dejstvu, da so imeli Turki še v zadnji četrtini dvomestno prednost. Po tem, ko je bil rezultat poravnan na 77:77, se je Anadolu Efes po hitrem postopku oddaljil na 82:77, dvoboj pa nato v zadnjih sekundah le še mirno pripeljal do konca.

V soboto ob 16.00 bo tako v Hramu slovenske košarke na sporedu finalni obračun med Panathinaikosom in Anadolu Efesom. Cedevita Olimpija se bo ob 18.30 na tekmi za tretje mesto pomerila z Bayernom Basketball. Vstopnice za ogled obeh tekem so na voljo na vstopnice.olimpija.com, neposredni televizijski prenos tekem pa bo možno spremljati na Kanalu A in VOYO.

Zvezdan Mitrović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Tekma, po kateri smo lahko z nekaterimi obdobji igre zadovoljni, in z nekaterimi ne. Na koncu so odločile nekatere naše napake in odločitve v napadu, ki jih nismo dobro sprejeli ter napadalni skoki tekmecev, a to je odraz izkušenj igralcev, ki igrajo na visoki ravni. Odnos ekipe je bil soliden, fantje imajo željo in to kažejo na treningih in tekmah. Verjamemo, da nas v soboto čaka še težja tekma. Če povzamem – dober odnos, a dosti napak in nepravilnih odločitev v napadu.”

Aleksej Nikolić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Med pripravami se predvsem spremlja način igre in kako to, kar treniramo, prenesemo na parket, ne glede na zmago ali poraz. Pomembno je, da vidimo, kje smo. Igrati z najboljšo ekipo v Evroligi je najboljši pokazatelj našega stanja. Imeli smo kar nekaj vzponov in padcev, delati moramo na rotaciji žoge, ker želimo igrati na takšen način, žal pa smo tokrat dostikrat obstali. Želeli smo si zmage, tu ni dileme, a to so k sreči priprave. Potrebno je gledati na to, da bomo pravi, ko bo šlo zares.”

Vsi imetniki sezonskih vstopnic za sezono 2024/25 bodo imeli na vse tekme turnirja brezplačen vstop. Za vse informacije glede vstopnic, se lahko obrnete na vstopnice@cedevita.olimpija.com. Vse navijače, ki boste turnir spremljali v živo, naprošamo, da pri izbiri sedežev v dvorani upoštevate navodila na vstopnici, red in disciplino.

Vstopnice za ogled turnirja so še vedno na voljo na vstopnice.olimpija.com.

Parkirišče Tivoli II bo v času turnirja v celoti zaprto zaradi dogajanja na Ljubljanskem festivalu športa in zato parkiranje ne bo možno. V petek in soboto bo parkirišče Tivoli I odprto do zapolnitve mest.

V skladu z našim trajnostnim projektom Zelena peterka zato vse navijače spodbujamo, da se v Tivoli odpravijo peš, z avtobusom Ljubljanskega potniškega prometa, lastnim kolesom, BicikeLj ali skirojem.

Vsi, ki se boste Ljubljanskega festivala športa udeležili, se boste lahko z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa ob predložitvi akreditacije, ki jo lahko najdete na TEJ POVEZAVI, vozili brezplačno.

ZVEZDE EVROLIGE NA TIVOLSKEM PARKETU (Hala Tivoli; 6. in 7. september 2024)