07.09.2024

Cedevita Olimpija po porazu proti Bayernu četrta, Panathinaikos osvojil turnir

V Hramu slovenske košarke, kultni Hali Tivoli se je odvil zadnji dan izredno močnega in atraktivnega turnirja, na katerem je Cedevita Olimpija v sklopu Ljubljanskega festivala Športa gostila Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball. Na finalni tekmi je grški Panathinaikos z rezultatom 83:72 premagal turški Anadolu Efes, Zmaji pa so po porazu proti Bayernu zasedli … Continued

V Hramu slovenske košarke, kultni Hali Tivoli se je odvil zadnji dan izredno močnega in atraktivnega turnirja, na katerem je Cedevita Olimpija v sklopu Ljubljanskega festivala Športa gostila Panathinaikos, Anadolu Efes in Bayern Basketball. Na finalni tekmi je grški Panathinaikos z rezultatom 83:72 premagal turški Anadolu Efes, Zmaji pa so po porazu proti Bayernu zasedli končno četrto mesto.

Ljubljanski Zmaji so turnir v Hali Tivoli, v kateri so se poleg Zmajev predstavili še košarkarji Panathinaikosa, Anadolu Efesa in Bayerna Basketballa, zaključili na četrtem mestu. Rezultat sicer ni bil v ospredju, saj je bil turnir prijateljske narave, kljub temu pa ne gre zanemariti dejstva, da so se v slovenski prestolnici v petek in soboto zbrali evropski klubski prvak, prvak Evrolige iz sezon 2020/21 in 2021/22 ter ena izmed ekip, ki se bo v prihodnji sezoni zagotovo borila za mesta v končnici. Naslov zmagovalca turnirja je pripadel Panathinaikosu, drugi je bil Efes, tretji Bayern, četrta pa Cedevita Olimpija.

Na tekmi za tretje mesto je Bayern silovito udaril, hitro pobegnil, a so se Zmaji uspeli vrniti v igro že v prvem polčasu. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 61:53 v korist Nemcev, ki so se v zadnji četrtini še bolj oddaljili, na koncu pa slavili zmago z rezultatom 82:66.

Za Zeleno-oranžne je Aleksej Nikolić dosegel 10 točk, sledila sta DJ Stewart in Devin Robinson z devetimi. Pri Bayernu sta po 13 točk dosegla Oscar Da Silva in Carsen Edwards, 11 jih je dal Devin Booker.

Na finalni tekmi v tivolski dvorani je bil aktualni prvak Evrolige vseskozi v prednosti. Ekipi sta se le enkrat izmenjali v vodstvu, Panathinaikos pa si je že ob koncu druge četrtine priigral dvomestno prednost (26:14). V drugem delu igre je Anadolu Efes zaostanek nekoliko zmanjšal, v tretji četrtini so se Grki znova oddaljili in se na koncu veselili zmage z rezultatom 83:72.

Za Panathinaikos je Jerian Grant dosegel 14 točk, Ioannis Papapetrou, Marius Grigonis in Ntinos Mitoglou so jih dali po 13. Pri Efesu sta bila dvomestna Daniel Oturu (18) in Jordan Nwora (13).

IZJAVE PO TEKMI:

Zvezdan Mitrović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“S turnirjem sem zelo zadovoljen. Igrati s takšnimi ekipami je privilegij in čast. Za maše igralce je zelo pomembno, da se pomerimo s kvalitetnimi ekipami, da vidimo, kje smo. Zagotovo to najbolj velja za mlajše igralce, ki so dobro izkoristili svojo priložnost. Menim, da je bila tekma z Bayernom boljša, kot tekma s Panathinaikosom, čeprav je bil rezultat morda slabši, a je bila energija in naša igra na visoki ravni. Lahko rečem, da sta bili obe tekmi, ki smo jih odigrali na turnirju, na tekmovalni ravni, in ne toliko na prijateljski.”

Devin Robinson, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Turnir je bil napet, sploh ob dejstvu, da smo igrali dve zaporedni tekmi. Še posebej je to težko proti kvalitetnim ekipam. Borili smo se, pokazali energijo in igrali dobro. Dali smo vse od sebe, glavni cilj pa je, da vsak dan napredujemo. Še vedno smo v fazi priprav, zato je glavni cilj, da rastemo iz dneva v dan.”

Žiga Daneu, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Na dveh tekmah na turnirju smo iskali energijo, ekipno igro, z željo, da žoga kroži, in da se v tem obdobju skušamo čim bolje sporazumet med seboj. Treniramo dobro, imamo veliko energije, zato se veselimo prihajajoče sezone.”

ZVEZDE EVROLIGE NA TIVOLSKEM PARKETU (Hala Tivoli; 6. in 7. september 2024)