24.04.2022

Mladinci po hudem boju v finalu izgubili proti Helios Suns

Košarkarji mladinske ekipe so v finalu državnega prvenstva na finalnem turnirju, ki je potekal v Škofji Loki, po hudem boju in skorajšnjem preobratu v zadnji četrtini izgubili proti domžalskim Helios Suns z rezultatom 56:61. Dan Duščak je bil izbran v najboljšo peterko finalnega turnirja. Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije se iz Škofje Loke v Ljubljano … Continued

Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije se iz Škofje Loke v Ljubljano vračajo kot državni podprvaki. Po naslovu državnega prvaka, ki so ga osvojili v tekmovalni sezoni 2020/21, so jih tokrat s košarkarskega preostala v svoji starostni kategoriji spravili košarkarji Helios Suns, ki so bili na finalni tekmi finalnega turnirja v Športni dvorani Poden po trilerju v zadnjih minutah boljši z rezultatom 56:61.

Mladi Zmaji so praktično celotno finalno tekmo zaostajali, vrstnikom iz Domžal pa so se rezultatsko priključili v samem zaključku srečanja, žal pa je za popoln rezultatski preobrat ob koncu zmanjkalo športne sreče.

V zeleno-oranžnem dresu je bil najboljši strelec Dan Duščak, ki je dosegel 16 točk in zbral šest skokov. Pri 14 točkah in 14 skokih se je ustavil Saša Ciani, 12 točk in sedem skokov pa je v statistiko vpisal Žiga Daneu.

V najboljšo peterko finalnega turnirja je bil s strani Cedevite Olimpije izbran Dan Duščak.

FINALNI TURNIR ZA FANTE U19 (ŠD Poden in ŠD Gorenja vas, Škofja Loka; 21.-24. april 2022)