03.04.2022

Premagali tudi Študente, 14. zaporedna mednarodna zmaga

Cedevita Olimpija je v podgoriški Morači podaljšala svoj zmagoviti niz v mednarodnih tekmovanjih. Na dvoboju 25. kola regionalne lige so ljubljanski Zmaji z rezultatom 88:80 premagali SC Derby in tako zabeležili še svojo 14. zaporedno zmago v regionalni ligi in 7DAYS EuroCupu. V podgoriški Morači, kjer je Cedevita Olimpija 30. januarja doživela svoj zadnji poraz … Continued

V podgoriški Morači, kjer je Cedevita Olimpija 30. januarja doživela svoj zadnji poraz v mednarodnih tekmovanjih, je četa glavnega trenerja Jurice Golemca svoj zmagoviti niz podaljšala na 14 zmag. Zmaji so se v 25. kolu regionalne lige brez kapetana Jake Blažiča zoperstavili SC Derbyju in zabeležili zmago z rezultatom 88:80. Če v obzir vzamemo še tekme državnega prvenstva, na katerih Cedevita Olimpija v zadnjem obdobju nastopa brez glavnih nosilcev igre, in februarske dvoboje Pokala Spar, so aktualni slovenski državni, pokalni in superpokalni prvaki na zadnjih 20 tekmah zabeležili kar 18 zmag.

Ljubljanska zasedba se bo že v ponedeljek zjutraj iz Podgorice prek Carigrada odpravila v grški Patras, kjer se bo v sredo na zadnji tekmi rednega dela 7DAYS EuroCupa pomerila s Promitheasom.

Črnogorci so Zmajem nudili odličen odpor. Po izenačeni uvodni četrtini je v Podgorici druga pripadla gostiteljem, ki so se na odmor odpravili s prednostjo sedmih točk (50:43). Ljubljančani so po vrnitvi na parket uspeli zaostanek izničiti, slabo minuto pred koncem tretje četrtine pa so povedli. Od tekmecev so se nekoliko bolj odlepili v drugi polovici zadnjega dela tekme. Po izjemnem zabijanju Melvina Ejima košarkarji v zeleno-oranžnih dresih prednosti niso več spustili iz rok. Varno so jo pripeljali do konca za sedmo zaporedno zmago v regionalnem tekmovanju.

Blažič tokrat zaradi bolečin v hrbtu ni stopil na parket, svoje soigralce pa je do zmage spodbujal s klopi. Najboljši strelec Cedevite Olimpije je bil Jacob Pullen z 19 točkami, sledil je Yogi Ferrell s 16 točkami in petimi skoki. 12 točk je dosegel Zoran Dragić, po deset pa sta jih dodala še Melvin Ejim in Edo Murić.

Po dveh zaporednih gostovanjih se bodo Zmaji v Ljubljano vrnili v četrtek zvečer, na domači parket pa znova stopili v nedeljo, ko bodo v legendarni Hali Tivoli ob 19.00 gostili zagrebško Cibono.

“Čestitke fantom za zmago. Prvi polčas smo odigrali, kot smo pričakovali. Čakali smo, da tekmeci začnejo igrati. Ko smo dojeli, da so zelo dobri, smo dvignili raven obrambe in energije. Pokazali smo našo kakovost in zasluženo zmagali.”

Jacob Pullen, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“V prvem polčasu smo pokazali počasno igro, v drugem pa smo odlično opravili svoje delo, predvsem v obrambi. Z dobro ekipno predstavo smo tekmecem dovolili le 30 točk.”