Novica
16.02.2023

Preko Šenčurja v finale Pokala Spar

Košarkarji Cedevite Olimpije so si z zmago na četrtkovi polfinalni tekmi Pokala Spar nad Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem z rezultatom 90:69 zagotovili mesto v finalu tekmovanja. V petek ob 20.00 se bodo izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca za pokalno lovoriko pomerili s Helios Suns. Cedevita Olimpija je na četrtkovi polfinalni tekmi finalnega turnirja Pokala Spar, … Continued

Cedevita Olimpija je na četrtkovi polfinalni tekmi finalnega turnirja Pokala Spar, ki poteka v mariborski Športni dvorani Lukna, upravičila vlogo favorita, in se z zmago nad Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem (90:69) prebila v finale tekmovanja. Tam jih v petek ob 20.00 čaka ponovitev finala pokalnega tekmovanja iz minule sezone, obračun z domžalskimi Helios Suns, ki so na četrtkovi prvi polfinalni tekmi dneva z rezultatom 87:82 premagali Terme Olimia Podčetrtek.

Nasprotniki iz Šenčurja so korak z Zmaji držali le v prvi četrtini, ki so jo dobili z rezultatom 19:16. Že v drugi četrtini so Ljubljančani popolnoma zagospodarili na parketu in si do glavnega odmora priigrali pet točk prednosti, slednjo pa poviševali tudi v drugem polčasu. Ko je po tridesetih minutah igre semafor v dvorani kazal rezultat 50:68 je bilo dvomov o drugem finalistu Pokala Spar konec.

V zmagovalni zasedbi je bil tokrat najbolj strelsko učinkovit Amar Alibegović ki je dosegel 17 točk. 15 jih je dodal Alen Omić, 11 Matic Rebec, 10 pa Karlo Matković.

Zmaji bodo v finalu slovenskega pokalnega tekmovanja nastopili 26. v zgodovini, lovili pa bodo svojo 22. pokalno lovoriko v samostojni Sloveniji, drugo zaporedno. Helios Suns so, poleg Cedevite Olimpije, edina ekipa, ki sodeluje na finalnem turnirju, ki je že osvojila pokalno lovoriko. Ljubljanski in domžalski kolektiv sta se pomerila že v finalu Pokala Spar v minuli sezoni, nasproti pa sta si stala tudi v finalu slovenskega državnega prvenstva.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Moramo biti zadovoljni. Na koncu smo dokaj lahko prišli do zmage. Tekmo smo začeli počasi, zaspano, ampak prebudili smo se ob pravem času, da nismo imeli težav. Pomembna zmaga za preboj v petkov finale.”

Matic Rebec, igralec KK Cedevita Olimpija:
“V Maribor smo prišli z enim ciljem, da osvojimo Pokal Spar. Tekmo smo odprli mehko, kar je Šenčur izkoristil. V drugem polčasu smo stopili skupaj in si priigrali mesto v finalu.”

FINALNI TURNIR POKALA SPAR (Športna dvorana Lukna, Maribor; 16. in 17. februar 2023)