05.03.2022

Deveta zaporedna zmaga Cedevite Olimpije

Cedevita Olimpija je v soboto v 21. kolu regionalne lige vknjižila svojo deveto zaporedno zmago. Ljubljančani so v Športni dvorani Topolica v Baru po odličnem drugem polčasu s 101:79 premagali Mornar-Barsko zlato. V Baru so košarkarji Cedevite Olimpije v soboto zabeležili še svojo deveto zaporedno zmago. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca je v 21. kolu … Continued

Cedevita Olimpija je v soboto v 21. kolu regionalne lige vknjižila svojo deveto zaporedno zmago. Ljubljančani so v Športni dvorani Topolica v Baru po odličnem drugem polčasu s 101:79 premagali Mornar-Barsko zlato.

V Baru so košarkarji Cedevite Olimpije v soboto zabeležili še svojo deveto zaporedno zmago. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca je v 21. kolu regionalne lige z rezultatom 101:79 ugnala Mornar-Barsko zlato. Zadnji poraz so Ljubljančani doživeli 30. januarja v Podgorici proti Budućnosti VOLI, ki v torek v okviru 7DAYS EuroCupa prihaja v Areno Stožice.

S svojimi tekmeci so imeli ljubljanski košarkarji težave le v uvodnem polčasu, po glavnem odmoru pa je Cedevita Olimpija prestavila na višje obrate in si na koncu priigrala zanesljivo zmago. Po 20 minutah igre so Zmaji vodili za štiri točke (48:44), pred zadnjo četrtino pa s 13 točkami razlike (76:63). V zadnjem delu tekme so svojo prednost dvigovali in se veselili zanesljive zmage.

Jacob Pullen in Yogi Ferrell sta dosegla po 17 točk. Zoran Dragić je v statistiko vpisal 15 točk, Edo Murić jih je vknjižil 12, Zach Auguste pa se je ustavil pri 11, ob tem pa je zbral še pet skokov.

Marčevsko norost bodo Zmaji nadaljevali v torek, ko v 14. kolu 7DAYS EuroCupa v Stožice prihaja podgoriška Budućnost VOLI. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo v naši spletni trgovini, še ceneje pa si jih lahko zagotovite z nakupom paketa Marčevska norost.

»Pomembna zmaga za nas. Mornar igra odlično napadalno košarko. V prvem polčasu smo bili nekoliko zmedeni, v drugem pa smo nato dvignili našo agresivnost. Ukradli smo nekaj žog, dosegli lahke koše in pridobili na samozavesti ter zasluženo zmagali.«

Jacob Pullen, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Vedno je lepo zmagati v Baru. Ko sem nazadnje nosil dres zagrebške Cedevite, smo tu zmagali, zato smo morali ta niz nadaljevati, kar nam je tudi uspelo. V Baru je vzdušje vedno dobro, tudi mesto je odlično, zato sem vesel, da smo dosegli novo zmago. Prvi polčas smo začeli počasneje, nato pa v drugem dvignili ritem igre. Začeli smo igrati po naših principih, ustavili tekmece in dosegli lahke točke. Ko igramo dobro obrambo, lahko veliko tečemo.«