24.04.2021

Še petič boljši od Krke

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v domačih Stožicah na slovenskem derbiju 10. kola Lige Nova KBM za prvaka še petič v tej sezoni premagali novomeško Krko (99:72). Moštvo Cedevite Olimpije je v soboto v 10. kolu Lige Nova KBM za prvaka zabeležilo drugo zaporedno zmago. Na slovenskem derbiju proti konkurentom iz Lige ABA, košarkarjem … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v domačih Stožicah na slovenskem derbiju 10. kola Lige Nova KBM za prvaka še petič v tej sezoni premagali novomeško Krko (99:72).

Moštvo Cedevite Olimpije je v soboto v 10. kolu Lige Nova KBM za prvaka zabeležilo drugo zaporedno zmago. Na slovenskem derbiju proti konkurentom iz Lige ABA, košarkarjem Krke, so košarkarji ljubljanske ekipe slavili zmago z 99:72 in na ta način še petič v sezoni ugnali Novomeščane.

Igralci Krke so nevarneje zapretili le ob začetku tekme. V prvi četrtini so gostje iz Novega mesta zadeli kar osem zaporednih metov za tri točke in vodili s 30:24, v drugi četrtini pa so Zmaji zagospodarili na domačem parketu in na glavni odmor s seboj odnesli sedem točk naskoka (50:47). Po vrnitvi obeh ekip iz garderob so košarkarji Cedevite Olimpije nadaljevali z dobro igro, si pred zadnjo četrtino priigrali prednost s 75:62, nato pa Novomeščane vseskozi ohranjali na varni razdalji, svoj naskok v zadnji četrtini še povečali in se veselili zaslužene zmage (99:72).

Kar šest Zmajev je na koncu doseglo dvomestno število točk, s 17 točkami pa je bil najboljši strelec Rion Brown.

Po napornem ritmu, v katerem so v zadnjih 17 dneh Zmaji odigrali kar osem tekem, je zdaj pred četo glavnega trenerja Jurice Golemca dvodnevni tekmovalni premor, v torek pa se bodo Ljubljančani na izjemno pomembnem obračunu 26. kola Lige ABA v Stožicah ob 18.00 pomerili z Mego Soccerbet. Cedevita Olimpija za ohranitev upanja na mesto v končnici regionalnega tekmovanja potrebuje zmago, obenem pa si bo mesto med najboljšo četverico zagotovila le z morebitno zmago Igokee na dvoboju z Mornarjem v Laktaših.

»V hudem ritmu tekem, nismo natančno vedeli, s kakšno energijo se bomo predstavili. Tudi Krka je v obračun vstopila po težkem ritmu tekem, zato se je videlo, da so Novomeščani ‘šparali’ nekatere igralce. Krko že čez dva dneva čaka pomembna tekma. Končni rezultat ni realni pokazatelj moči obeh ekip. Veselita želja ter energija naših fantov. Vsi, ki so stopili na parket, so prikazali dobro igro.«

Dan Duščak, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Čestitam Krki za borbo. V prvem polčasu so bili Novomeščani trd oreh, zadeli so veliko število metov za tri točke. V drugem polčasu smo zaigrali resneje in predvsem v obrambi prikazali igro, ki jo od nas zahteva glavni trener. Zmaga je zasluženo ostala v Stožicah.«