Novica
06.05.2021

Zmaji v polfinalu Lige Nova KBM

Cedevita Olimpija je tudi na drugi tekmi četrtfinalnega niza Lige Nova KBM premagala Hopse Polzelo in se prebila v polfinale državnega prvenstva. Na Polzeli je semafor po 40 minutah igre kazal 87:70 v korist varovancev glavnega trenerja Jurice Golemca. Po letu 2019 so košarkarji Cedevite Olimpije znova v polfinalu državnega prvenstva. Šalo na stran, v … Continued

Po letu 2019 so košarkarji Cedevite Olimpije znova v polfinalu državnega prvenstva. Šalo na stran, v sezoni 2019/20 se sezona v Ligi Nova KBM zaradi pandemije koronavirusa ni zaključila, v sezoni 2018/19 pa so se Zmaji prebili do finala državnega prvenstva. Ljubljansko moštvo je četrtfinalni niz s Hopsi Polzelo dobilo po dveh odigranih tekmah, v četrtek so Ljubljančani v Športni dvorani Polzela slavili zmago s 87:70. Spomnimo, na prvi tekmi je bilo v torek v Stožicah 97:48 za četo glavnega trenerja Jurice Golemca.

Domačini so na Polzeli tekmo odprli poletno in razigrano. Po malo več kot dveh minutah igre v drugi četrtini so Hopsi tako vodili z 31:19, nato pa so Zmaji prestavili v višjo prestavo in polčas zaključili z delnim izidom 22:6. Na glavni odmor so s seboj odnesli štiri točke prednosti (41:37), domači košarkarji pa se kljub temu niso vdali. Po sedmih minutah igre je bil rezultat tako poravnan na 51:51, le nekaj trenutkov kasneje pa je Polzela vodila s 56:51. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli Hopsi točko naskoka (59:58), v zadnji četrtini pa je ljubljanski stroj znova začel delovati tako, kot mora. Zmaji so dosegli 14 zaporednih točk, domači niso uspeli odgovoriti na niz Ljubljančanov, na koncu pa se je Cedevita Olimpija veselila zaslužene zmage in uvrstitve v polfinale Lige Nova KBM.

Za Cedevito Olimpijo je s strelskim izkupičkom zablestel Jaka Blažič, ki je dosegel 22 točk, medtem ko je Ivan Marinković sledil z dvanajstimi točkami ter Edo Murić z enajstimi. Jarrod Jones je svojo dobro predstavo kronal z devetimi točkami in prav toliko skoki.

Zmaji bodo sezono nadaljevali v torek, ko se bodo ob 19.30 v četrtinalu Pokala Spar v domači Areni Stožice pomerili z moštvom Terme Olimia iz Podčetrtka.

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije:
»Čestitam svojim igralcem za zmago. Zmaga je na koncu edino, kar šteje. Mi v tekmo nismo vstopili s pravo energijo, fizično prisotnostjo. Domači so se želeli dokazati in Polzeli lahko le čestitam za dobro predstavo. Za nas je ta tekma dobra popotnica za naprej, saj vidimo, da danes vsi igrajo dobro košarko, in da moramo v vsako tekmo vstopiti popolnoma osredotočeni, da bi lahko odnesli zmago.«

Luka Rupnik, igralec Cedevite Olimpije:
»Pričakovano je bila tekma težja, kot prva v Stožicah. Hopsi imajo veliko mladih košarkarjev, ki so bili željni dokazovanja proti Cedeviti Olimpiji. Mi smo odgovorili na pravi način, držali smo vajeti igre v svojih rokah. Zdaj nas čaka nekaj počitka, nato pa znova delo, da se prebijemo v finale.«