17.05.2021

Cedevita Olimpija v finalu državnega prvenstva

Košarkarji Cedevite Olimpije so še drugič v polfinalnem nizu Lige Nova KBM premagali Helios Suns (79:64) in se uvrstili v finale državnega prvenstva. Še četrto sezono zapored bomo v finalu Lige Nova KBM lahko spremljali košarkarje Cedevite Olimpije. Ob tem je potrebno upoštevati dejstvo, da sezona 2019/20 zaradi epidemije koronavirusa ni bila zaključena, Zmaji pa … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so še drugič v polfinalnem nizu Lige Nova KBM premagali Helios Suns (79:64) in se uvrstili v finale državnega prvenstva.

Še četrto sezono zapored bomo v finalu Lige Nova KBM lahko spremljali košarkarje Cedevite Olimpije. Ob tem je potrebno upoštevati dejstvo, da sezona 2019/20 zaradi epidemije koronavirusa ni bila zaključena, Zmaji pa so od sezone 2015/16 osvojili dva naslova državnega prvaka. V sredo, 26. maja, bodo ljubljanski košarkarji začeli lov na svoj 18. naslov slovenskega državnega prvaka. Zadnji naslov državnega prvaka so Ljubljančani osvojili leta 2018.

Polfinalni niz Lige Nova KBM s Helios Suns so košarkarji Cedevite Olimpije zaključili v dveh tekmah, enako velja tudi za četrtfinalni niz s Hopsi Polzelo.

Varovanci Jurice Golemca so v tekmo stopili odločeni, da zakorakajo v finalni niz Lige Nova KBM že po dveh odigranih tekmah polfinala in temu primerno je bilo gibanje rezultata. Po prvi četrtini so vodili za deset točk, ob polčasu pa že za 22. Proti koncu srečanja je domačim uspelo omiliti poraz, kar pa ne spremeni dobrega vtisa, ki so ga Ljubljančani znova pustili na parketu.

Za zeleno-oranžne je tokrat največ točk prispeval Rion Brown, in sicer šestnajst (dodal je še 6 skokov), sledil pa je Kendrick Perry z dvanajstimi (ob tem je prispeval še 5 podaj) ter Mikael Hopkins z desetimi.

“Čestitke fantom za uvrstitev v finale. Tekmo smo odprli resno, odigrali dobre tri četrtine odlično, nato pa na koncu tekme nekoliko padli. Zdaj gre zares, lovimo trofejo. Imamo čas za pripravo in počitek. Samozavestno se podajamo v finale.”

Rion Brown, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Za nami je dobra serija. Veliko dela smo napravili že z zmago na prvi tekmi. Tudi v Domžalah smo zaigrali agresivno od samega začetka, predvsem v obrambi. Enako igro želimo prikazati tudi v finalu.”