04.05.2021

Zmaga za uvod v končnico

Moštvo Cedevite Olimpije je v torek na prvi tekmi četrtfinalnega niza Lige Nova KBM s Hopsi Polzelo v domačih Stožicah zabeležilo zmago s 97:48. V Sloveniji se je prvič po letu 2019 v torek začela končnica državnega prvenstva. Košarkarji Cedevite Olimpije, ki smo jih v sezoni 2018/19 lahko spremljali v finalu Lige Nova KBM, so … Continued

Moštvo Cedevite Olimpije je v torek na prvi tekmi četrtfinalnega niza Lige Nova KBM s Hopsi Polzelo v domačih Stožicah zabeležilo zmago s 97:48.

V Sloveniji se je prvič po letu 2019 v torek začela končnica državnega prvenstva. Košarkarji Cedevite Olimpije, ki smo jih v sezoni 2018/19 lahko spremljali v finalu Lige Nova KBM, so končnico začeli z zmago na prvi tekmi četrtfinalnega niza s Hopsi Polzelo. V Areni Stožice je semafor po 40 minutah igre kazal 97:48 v korist čete glavnega trenerja Jurice Golemca. Mesto v polfinalu si lahko Ljubljančani zagotovijo že v četrtek na Polzeli.

Zmaji so na parketu stoženske lepotice zagospodarili že v prvi četrtini in nato vseskozi vzdrževali visoko prednost. Pred zadnjo četrtino so imeli tako v svojih rokah prednost s 40 točkami razlike (73:33), na koncu pa so se veselili visoke zmage.

V moštvu Cedevite Olimpije, ki je znova nastopilo brez Mikaela Hopkinsa in Riona Browna, je bil najboljši strelec Luka Ščuka, ki je dosegel 18 točk ob petih skokih. Sledil mu je kapetan Jaka Blažič, ki je na svojem računu zbral 13 točk, Alen Hodžič jih je vknjižil 12. Pod obroči stoženske arene sta kraljevala Žiga Dimec (10 točk, sedem skokov) in Jarrod Jones (pet točk, devet skokov).

Druga tekma četrtfinalnega niza bo v četrtek ob 18.00 na Polzeli. Morebitna tretja tekma bo v soboto ob 19.00 v Areni Stožice.

»Čestitke fantom za pravi pristop. Kot športnik ne smeš podcenjevati nobenega tekmeca. Vsi, ki so stopili na igrišče so dali vse od sebe. Pomembno je, da izkoriščamo takšne tekme kot priložnosti za trening. Novo srečanje s Hopsi nas čaka kmalu. Znova jih ne bomo podcenili, za uvrstitev v polfinale moramo ostati zbrani.«

Luka Ščuka, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke ekipi za fenomenalno tekmo. Zahvaljujem se trenerju, ki je namenil priložnost nam, mladim košarkarjem. Na naslednjem obračunu gremo po zmago in uvrstitev v polfinale. Pričakujem enak potek dvoboja in upam, da zmagamo s še večjo razliko.«

LIGA NOVA KBM, ČETRTFINALE

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), torek, 4. maj:
CEDEVITA OLIMPIJA – HOPSI POLZELA 97:48 (34:16, 16:5, 23:12, 24:15)

Cedevita Olimpija: Perry 6, Murić 9, Blažič 13, Ščuka 18 (5 skokov), Dimec 10 (7 skokov), Radović 7 (5 skokov), Duščak 6 (7 podaj), Hodžić 12, Jones 5 (9 skokov), Marinković 6, Rupnik 5.

Športna dvorana Polzela (Polzela, Slovenija), četrtek, 6. maj, ob 18.00:
HOPSI POLZELA – CEDEVITA OLIMPIJA

*Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v soboto, 8. maja, ob 19.00 v Areni Stožice.