Novica
24.01.2021

Podaljšanje zmagovalnega niza v Splitu

Moštvo Cedevite Olimpije je na srečanju 16. kola Lige ABA v Dalmaciji z rezultatom 98:81 nadigralo zasedbo Splita in zabeležilo svojo 11. zmago v regionalnem tekmovanju. Zmaji so odlična rezultata iz obračunov z Budućnostjo VOLI kronali še z zmago nad Splitom in teden treh tekem sklenili neporaženi. Na gostovanju ob obali Jadranskega morja so ljubljanski … Continued

Moštvo Cedevite Olimpije je na srečanju 16. kola Lige ABA v Dalmaciji z rezultatom 98:81 nadigralo zasedbo Splita in zabeležilo svojo 11. zmago v regionalnem tekmovanju.

Zmaji so odlična rezultata iz obračunov z Budućnostjo VOLI kronali še z zmago nad Splitom in teden treh tekem sklenili neporaženi. Na gostovanju ob obali Jadranskega morja so ljubljanski košarkarji s taktično zrelo igro prišli do zmage z rezultatom 98:81. Za četo Jurice Golemca je to bila že 11. zmaga v tej sezoni Lige ABA.

Moštvo Cedevite Olimpije je srečanje odprlo s sanjsko prvo četrtino. Po dobrih sedmih minutah igre so ljubljanski košarkarji povedli s kar 15 točkami. Domačini so v drugi četrtini našli odgovor na igro ljubljanskega moštva in zmanjšali prednost Zmajev, ki je ob polčasu znašala sedem točk.

Zmaji so bili ponovno strelsko najbolj razpoloženi v tretji četrtini, v kateri so na krilih Eda Murića dosegli 29 točk. Ljubljansko moštvo se je izkazalo z odgovorno igro v napadu, kjer so svoje mete zadevali z visoko natančnostjo, obenem pa so varovanci Jurice Golemca v 40 minutah igre izgubili zgolj osem žog, najmanj v tej sezoni Lige ABA. Z nepopustljivo igro do zadnjega zvoka sirene si je moštvo iz Stožic priborilo zmago z 98:81.

Jarrod Jones je bil tudi na drugem srečanju s Splitom v tej sezoni najboljši strelec Zmajevega moštva. Ameriški krilni center je dosegel 20 točk in pet skokov, s štirimi zadetimi meti z razdalje pa je nadaljeval serijo obračunov v Ligi ABA z vsaj eno zadeto trojko, ki traja že 12 tekem. Mikael Hopkins, ki je v prvi četrtini zbral 10 točk, je srečanje končal pri 18 točkah. Edo Murić jih je vknjižil 15 ob petih podajah, Kendrick Perry jih je dodal 13, Jaka Blažič pa 12 ob šestih skokih.

Ljubljanske košarkarje v prihajajočem tednu čakata dve preizkušnji. V sredo bo na srečanju tretjega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa v Zmajevem gnezdu gostovalo moštvo JL Bourg en Bresse, v soboto pa se bodo Zmaji, na tekmi 17. kola Lige ABA, v Areni Stožice pomerili še z zasedbo Partizana NIS.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zelo pomembno zmago. Bali smo te tekme, saj je šlo za tretje srečanje v petih dneh. Skrbelo me je, koliko energije in motivacije nam je še ostalo. A ves čas dobro treniramo in moštvo se zaveda svojega položaja. Proti zelo nevarnemu Splitu smo dali vse od sebe in zasluženo zmagali. Počutimo se dobro, kar izvira iz obrambe. Tudi ob zgrešenih metih vemo, da se lahko naslonimo na svojo obrambo. To nam daje samozavest, saj zgrešeni meti nimajo negativnih posledic.”

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Bal sem se tekme proti Splitu. Vemo, da igrajo dobro košarko, sploh v domači dvorani. Potrebovali so vodjo in menim, da Roko Leni Ukić odlično vodi njihovo moštvo. Dobro smo se pripravili in vedeli, kaj nas čaka. V tekmo smo šli s stoodstotno odločnostjo ter nismo pustili prostora za presenečenje. Zelo sem vesel, da smo odreagirali odraslo in vzdržali. Obračamo s k prihajajoči tekmi v sredo, ki bo zelo pomembna. Celo sezono trdo delamo in se posvečamo samo košarki. Trener nas drži v dvorani in pazi na podrobnosti. Rezultati tega postajajo vidni, kar me veseli. Garamo in vemo, da se nam bo to poplačalo.”