02.01.2021

Zmaji v novo leto vstopili z zmago nad Mego Soccerbet

Cedevita Olimpija je na gostovanju v Beogradu po izenačenem obračunu v zaključku zadnje četrtine zlomila odpor košarkarjev Mege Soccerbeta in slavila zmago s 93:88. Zmaji so na obračunu 13. kola Lige ABA zabeležili svoje sedmo zmagoslavje. Ljubljanski Zmaji so v uvodnem dejanju leta 2021 prekinili niz porazov iz zadnjih dveh tekem in na gostovanju pri … Continued

Cedevita Olimpija je na gostovanju v Beogradu po izenačenem obračunu v zaključku zadnje četrtine zlomila odpor košarkarjev Mege Soccerbeta in slavila zmago s 93:88. Zmaji so na obračunu 13. kola Lige ABA zabeležili svoje sedmo zmagoslavje.

Ljubljanski Zmaji so v uvodnem dejanju leta 2021 prekinili niz porazov iz zadnjih dveh tekem in na gostovanju pri moštvu Mege Soccerbeta zabeležili zmago z rezultatom 93:88. Svoj tekmovalni izkupiček v tekoči sezoni Lige ABA so tako izboljšali na sedem zmag in tri poraze.

Zmajsko moštvo je srečanje ponovno odprlo z učinkovito igro v napadu in v prvi četrtini doseglo 28 točk. Nič manj razpoloženi niso bili niti domačini, ki so v prvih desetih minutah dosegli celo točko več od Ljubljančanov. Četa Jurice Golemca je levji delež prvega polčasa preživela v vodstvu, a se rezultatsko ni uspela oddaljiti od Beograjčanov, ki so večino svojih košev dosegali z igro pod obročem. V nadaljevanju obračuna je moštvo iz Stožic vzpostavilo ravnotežje v skoku, ob tem pa uspelo vzdrževati visok odstotek zadetih metov iz igre, kar jih je minuto in pol do konca srečanja pripeljalo do prve dvomestne prednosti ob rezultatu 90:79. Košarkarji v zeleno-oranžnih dresih so po 40 minutah igre v Hali sportova Ranko Žeravica zabeležili zmago s petimi točkami razlike.

Največ točk med Zmaji je dosegel Kendrick Perry, ki jih je zabeležil 21. Jaka Blažič je še na drugi zaporedni tekmi zbral 17 točk in sedem skokov, sledila sta mu Rion Brown s 16 točkami in Jarrod Jones, ki jih je zbral 15 ob šestih skokih. V družbi košarkarjev z dvomestnim številom točk je bil še Luka Rupnik, ki jih je vknjižil 10.

Ljubljansko moštvo se bo na domači parket vrnilo v torek ob 17:00, ko bo na prestavljeni tekmi petega kola Lige ABA v Hali Tivoli gostilo zasedbo Budučnosti VOLI. Četa Jurice Golemca bo pred nadaljevanjem tekmovanja v Evropskem pokalu gostovala še v Novem mestu. S Krko bodo Zmaji moči merili na tekmi 14. kola regionalnega prvenstva v soboto, 9. januarja.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije:
“Iz psihološkega vidika je to za nas zelo pomembna zmaga. Čestitke fantom za res osredotočeno igro. Mega Soccerbet je ekipa v vrhu lestvicu, v svojih vrstah imajo dva sijajna talenta s potencialom za Ligo NBA in trenutno igra odlično. Tekmeci so imeli za pripravo na srečanje z nami sedem dni, medtem ko smo mi v tekmo vstopili v težkem ritmu po dveh zaporednih porazih. Kapo dol fantom. Imeli smo nekaj težav v skoku in branjenju ‘pick-and-rolla’, a smo v drugem polčasu dvignili raven igre v obrambi. Cela ekipa si zasluži pohvale, a časa za počitek ni. Že v nedeljo začenjamo s pripravo na naslednji obračun.”

Kendrick Perry, igralec Cedevite Olimpije
“Občutki so izvrstni. Po dveh spodrsljajih je bilo pomembno, da zabeležimo zmago. Ponosen sem na način, na katerega smo se odzvali v težkem položaju. Cenim vse to, kar so ljudje v organizaciji Mege Soccerbeta storili za mojo kariero v pretekli sezoni, a tokrat sem moral doseči zmago svojega moštva.”