13.03.2021

Boj do zadnjega, na koncu brez zmage

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v 21. kolu Lige ABA na gostovanju v Laktaših pri moštvu Igokee doživeli svoj četrti poraz sezone 2020/21 v regionalnem tekmovanju. Zmaji so klonili s 70:76. Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli prvi poraz v Ligi ABA v letu 2021. Na zahtevnem gostovanju v Laktaših niso uspeli zlomiti odpora Igokee, … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v 21. kolu Lige ABA na gostovanju v Laktaših pri moštvu Igokee doživeli svoj četrti poraz sezone 2020/21 v regionalnem tekmovanju. Zmaji so klonili s 70:76.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli prvi poraz v Ligi ABA v letu 2021. Na zahtevnem gostovanju v Laktaših niso uspeli zlomiti odpora Igokee, ki se je z zmago zavihtela tik pod vrh prvenstvene razporedelnice. V dramatični končnici Zmaji niso uspeli izkoristiti priložnosti za preobrat in bili poraženi s 76:70.

Uvodne minute obračuna v Športni dvorani Laktaši so ponudile pričakovano izenačeno predstavo. Moštvi sta se v prvi četrtini večkrat izmenjali v vodstvu, a so varovanci glavnega trenerja Jurice Golemca v nadaljevanju prevzeli nadzor nad dogajanjem na igrišču in si z delnim rezultatom 23:18 v drugi četrtini priigrali vodstvo pred začetkom drugega polčasa.

V tretji četrtini se je razmerje moči prevesilo na stran gostiteljev, ki so po seriji zaporednih košev dosegli prvo dvomestno vodstvo na srečanju. Ljubljanskim košarkarjem niso dopustili, da bi točke dosegali s hitro tranzicijsko igro, ki je v sezoni 2020/21 postala ena izmed prepoznavnih lastnosti moštva iz Stožic. Na krilih Eda Murića so se Ljubljančani pred koncem tretje četrtine domačinom uspeli približati na pet točk zaostanka, v kaotični končnici pa jim je do popolnega preobrata zmanjkal kanček športne sreče. Po izteku igralnega časa so košarkarjem Igokee premoč morali priznati z rezultatom 76:70.

Kendrick Perry je vpisal 13 točk, po 12 sta jih dosegla Edo Murić in Mikael Hopkins (11 skokov). Sledil jima je Luka Rupnik z 10, točko manj je dosegel Rion Brown. Jarrod Jones je tekmo končal pri sedmih točkah in petih skokih, kapetan Jaka Blažič pa je dosegel pet točk.

Natrpan tekmovalni urnik ljubljencem ljubljanskega občinstva ne bo dovoljeval pretiranega počitka. V naslednjih dneh se bodo pomerili na dveh srečanjih Lige Nova KBM za prvaka in sicer v torek s košarkarji Term Olimia iz Podčetrtka in v četrtek z moštvom Šenčurja. Nov preizkus v Ligi ABA četo Jurice Golemca čaka prihajajočo soboto, ko bo v Areni Stožice gostoval Zadar.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitke Igokei za zasluženo zmago. Ne morem reči, da si zmage nismo želeli. Fantje so se resnično borili. Nismo v najboljši formi ob tem pa smo na poti že deseti dan. Časa za treninge ni in vidi se, da nimamo sape in prave zbranosti. Zgrešili smo nekaj odprtih poizkusov in prostih metov. Zapreti se moramo v dvorano in delati naprej. Analizirali bomo napake in bili na naslednji tekmi boljši.”

Mikael Hopkins, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Igokea je ena izmed najboljših ekip v ligi. Vedeli smo, da bo težko doseči zmago na gostovanju in na žalost nam to ni uspelo. Gledati moramo naprej, proti naslednji tekmi.”