30.12.2020

Dramatična končnica in tesen poraz proti FMP-ju

V zadnjem dejanju leta 2020 so košarkarji Cedevite Olimpije na izenačenem srečanju v Beogradu doživeli poraz z 88:91 proti FMP-ju. Četa Jurice Golemca je dobri dve minuti do konca obračuna vodila za pet točk, domačini pa so si zmago priigrali v zadnjih sekundah tekme. Zasedba Cedevite Olimpije je bila vse do zadnje sekunde v igri … Continued

Zasedba Cedevite Olimpije je bila vse do zadnje sekunde v igri za zmago nad moštvom FMP-ja. Na koncu je ljubljansko moštvo ob zvoku sirene v dvorani v Železniku domačinom moralo priznati poraz z 88:91, izkupiček moštva iz Stožic po devetih odigranih srečanjih v Ligi ABA pa tako znaša šest zmag in tri poraze.

Zmaji so obračun proti tekmecem v rdeče-beli športni opravi odprli z obilico energije v obrambi in zbranosti v napadu ter si že po manj kot dveh minutah igre priigrali dvomestno prednost. Domačinom je nalet Ljubljančanov uspelo nevtralizirati s točkami igralcev s klopi in rezultat do polčasa poravnali na 44 točk. Izid je bil izenačen tudi po tretji četrtini, v kateri sta obe moštvi dosegli po 24 točk. Napeta zadnja četrtina je postregla z dramatično končnico, v kateri si je ljubljansko moštvo po trojkah Jarroda Jonesa in Jake Blažiča pripravilo vodstvo s 84:79 pred zadnjima dvema minutama in 44 sekundami igre.

Beograjčani so po minuti odmora odgovorili z dvema zadetima metoma z razdalje ter s tem srečanje obrnili v svojo korist. Kapetan Blažič je z metom iz težkega položaja tik pred iztekom igralnega časa poskusil izsiliti podaljšek, a tekma se je iztekla v korist FMP-ja.

Jarrod Jones, ki je drugič v tej sezoni Lige ABA srečanje začel v prvi peterki, je bil s 24 točkami najboljši strelec v vrstah Zmajev. Sledil mu je Jaka Blažič, ki je 17 točkam dodal še sedem podaj. Dvomestno število točk sta dosegla tudi Rion Brown, ki jih je zbral 13 in Kendrick Perry, ki se je ustavil pri 12 točkah in šestih asistencah.

Ljubljansko moštvo bo novo leto dočakalo v srbski prestolnici, kjer jih v soboto ob 19:00 čaka obračun 13. kola Lige ABA proti zasedbi Mege Soccerbeta. Zmaji bodo prvo domačo tekmo v letu 2021 odigrali prihodnji torek, ko bodo v Hali Tivoli na zaostalem srečanju petega kola regionalnega prvenstva gostili košarkarje Budučnost VOLI.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener Cedevite Olimpije:
“Čestitke FMP-ju za zasluženo zmago. Mi ponovno nismo odgovorili na skok tekmecev, znova smo imeli težave. Obramba domačinov nas je oddaljila od obroča. Ko smo si priigrali prednost, se jim je uspelo vrniti v igro, tako da je bila zmaga FMP-ja zaslužena.«

Jarrod Jones, igralec Cedevite Olimpije:
“Vedeli smo, da bo šlo za težko bitko vseh štiridesetih minut. Odločilo je nekaj posesti žoge, v katerih smo izgubili pozornost. Tekmeci so izkoristili svoje priložnosti in v končnici zadevali v serijah. Moramo se zbrati in se izkazati na prihajajočem srečanju.«