Novica
20.03.2021

S trdno obrambo preko Zadra

Moštvo Cedevite Olimpije se je na obračunu z Zadrom vrnilo na zmagovalne tirnice v Ligi ABA. Na srečanju 22. kola v Areni Stožice so Zmaji goste iz Dalmacije odpravili s 77:56. Moštvena ter borbena predstava sta bili ključ do šestnajstega zmagoslavja v Ligi ABA. Košarkarji Cedevite Olimpije so bili po 40 minutah košarke od gostov … Continued

Moštvo Cedevite Olimpije se je na obračunu z Zadrom vrnilo na zmagovalne tirnice v Ligi ABA. Na srečanju 22. kola v Areni Stožice so Zmaji goste iz Dalmacije odpravili s 77:56.

Moštvena ter borbena predstava sta bili ključ do šestnajstega zmagoslavja v Ligi ABA. Košarkarji Cedevite Olimpije so bili po 40 minutah košarke od gostov iz Zadra uspešnejši s 77:56. Na prvenstveni razpredelnici so se Zmaji znova zavihteli na mesto, ki prinaša uvrstitev v končnico.

Pod žarometi stoženske lepotice je četa Jurice Golemca s trdno obrambo uspela omejiti najmočnejša napadalna orožja gostov, ki so do polčasa dosegli zgolj 21 točk. Na drugi strani igrišča so se košarkarji v zeleno-oranžni športni opravi zanašali na hitro tranzicijsko igro, preko katere so dosegli več kot četrtino točk. Strelsko breme kapetana Jake Blažiča, ki je srečanje z Zadrom izpustil zaradi zdravstvenih težav, so nase prevzeli košarkarji s klopi, predvsem Rion Brown in Luka Rupnik. Vodstvo, ki je ob polčasu znašalo 12 točk, so Ljubljančani do konca obračuna povišali na 21 in poskrbeli, da sta dve točki ostali v Ljubljani.

Brown je tekmo zaključil kot najboljši strelec srečanja. Svojim 20 točkam je dodal šest skokov. Mikael Hopkins je ob 15 točkah zbral osem skokov. Dvomestna sta bila še Edo Murić (13 točk, šest skokov) in Kendrick Perry (10 točk, pet podaj). Rupnik je v svojo osebno statistiko vpisal devet točk, Jarrod Jones jih je dodal pet.

Moštvo Cedevite Olimpije se bo z novim izzivom v regionalnem tekmovanju spoprijelo prihajajoči petek, ko bodo varovanci Jurice Golemca zmago iskali na gostovanju v Košarkarskem centru Dražena Petrovića pri zagrebški Ciboni. Še pred tem bodo košarkarji iz Zmajevega gnezda aktivni v državnem prvenstvu, kjer jih v torek čaka obračun s Krko v Novem mestu.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zmago. Zagotovo je bila to po vseh potovanjih, poškodbah in težavah za nas zelo pomembna tekma. Izkoristili smo utrujenost Zadra, ki ni imel prave energije. Bili smo dovolj agresivni in odigrali dobro v obrambi, kar nam je prineslo nekaj lahkih košev, ki so nam dali samozavest. V športu je treba znati igrati brez tistih, ki manjkajo. Ekipa bo stopila skupaj, a komaj čakamo, da se Jaka Blažič ponovno vrne.”

Mikael Hopkins, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Ne morem reči, da je bila zmaga lahka. Vsaka tekma v Ligi ABA je zahtevna, moštva se med seboj dobro poznajo. Gre za pomembno zmago. Naš cilj je uvrstitev med najboljša štiri moštva ter borba za naslov, zato je pomemben vsak obračun. V prihodnost stopamo tekmo za tekmo in poskušamo napredovati dan za dnem. Imamo moštvo, ki je ustvarjeno za zmagovanje. Čez sezono smo zabeležili nekaj velikih zmag. V zadnjem času smo doživeli tudi nekaj porazov, zato bomo poskusili popraviti vtis.”