30.01.2021

V Stožicah padel tudi Partizan NIS

Košarkarji Cedevite Olimpije so se na parketu Arene Stožice z zmago z 78:65 moštvu Partizana NIS oddolžili za poraz v četrtem kolu Lige ABA. Svoj tekmovalni izplen so varovanci Jurice Golemca izboljšali na 12 zmag in tri poraze. Ljubljenci ljubljanskih navijačev so vknjižili še svojo peto zaporedno zmago. Zasedba Cedevite Olimpije je z rezultatom 78:65 … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so se na parketu Arene Stožice z zmago z 78:65 moštvu Partizana NIS oddolžili za poraz v četrtem kolu Lige ABA. Svoj tekmovalni izplen so varovanci Jurice Golemca izboljšali na 12 zmag in tri poraze.

Ljubljenci ljubljanskih navijačev so vknjižili še svojo peto zaporedno zmago. Zasedba Cedevite Olimpije je z rezultatom 78:65 v 17. kolu Lige ABA prekosila moštvo Partizana NIS in dosegla svojo 12. zmago v regionalnem tekmovanju.

Ljubljansko moštvo je obračun s srbskimi košarkarji odprlo v skladu s svojimi željami in si dvomestno prednost priigralo že po treh minutah in pol. Gostujoča zasedba, ki v tej sezoni beleži največ napadalnih skokov med vsemi kolektivi v Ligi ABA, je tudi v Stožicah priključek lovila z igro po globini. Domača ekipa vodstva, ki je ob polčasu znašalo tri točke, kljub temu ni izpustila iz rok.

Tretjo četrtino je, kot že ničkolikokrat v sezoni 2020/21, zaznamovala neverjetna strelska predstava Jake Blažiča. Kapetan Zmajev je v desetih minutah dosegel 14 točk, košarkarji z grbom zmaja na prsih pa so četrtino dobili z 22:18. V zadnjih desetih minutah obračuna je ljubljansko moštvo Beograjčanom dovolilo do zgolj desetih točk ter srečanje z zrelo igro pripeljalo do končnega rezultata, ki je znašal 78:65.

Največ točk je za moštvo v zeleno-oranžni športni opravi dosegel Jaka Blažič, ki je zbral 28 točk ob petih skokih. Kendrick Perry je obračun končal s 14 točkami. Razpoloženi Mikael Hopkins jih je vknjižil 10, temu pa dodal še devet skokov, svoj delež pa je k zmagi čete Jurice Golemca s sedmimi točkami in sedmimi skoki dodal Edo Murić.

Košarkarji iz Zmajevega gnezda bodo v naslednjih dneh na parket stopili dvakrat. V sredo se bodo v dvorani Ekinox v četrtem kolu drugega dela 7DAYS EuroCupa pomerili z JL Bourgom. Serijo tekem v napornem ritmu bodo Ljubljančani zaključili v Podgorici, kjer bodo meče prekrižali z domačo Budućnostjo VOLI.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitke fantom za težko prigarano zmago. Šlo je za fizično težko tekmo. Vedeli smo, da so tekmeci močni in gredo v skok v napadu. Odigrali smo pametno in zaščitili obrambni skok. Zmagati v skoku proti Partizanu NIS je velika stvar. V napadu smo na trenutke hiteli, sploh v prvem polčasu, ko bi morali prelomiti tekmo. Na koncu je bila zmaga zaslužena. Čestitke fantom in gremo naprej. Naši trdi treningi se nam morajo poplačati. V nadaljevanje sezone gremo tekmo po tekmo. Ne smemo leteti, glave morajo biti usmerjene naprej in ne gor. Brez evforije ali depresije, ostati moramo trdno na tleh. Igralci so našli svoje vloge v moštvu. Garajo drug za drugega. Tudi tisti, ki ne prihajajo do velikega števila metov, pomagajo ekipi.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Obramba je bila naš ključ za zmago. Mislim, da bi v prvem polčasu lahko igrali bolj zbrano tudi v obrambi. A na koncu smo prejeli zgolj 65 točk, od tega smo nekaj zaporednih košev dobili, ko je bila tekma že odločena. Vesel sem nad to predstavo in zmago. Gremo naprej. Zagotovo ni lahko igrati proti Partizanu NIS. Imajo ime, in čeprav v tej sezoni niso v najboljšem ritmu, se borijo. Za nas je to bila težka tekma. Pomembna zmaga nas je popeljala na vrh Lige ABA. Do premora nas čakata še dve srečanji. Na to zmago moramo čim prej pozabiti, se regenerirati ter v tekmo proti JL Bourgu iti stoodstotno pripravljeni.”