Novica
18.04.2021

Drugič klonili proti Zvezdi

Košarkarji Cedevite Olimpije so na zaostali tekmi 24. kola Lige ABA v nedeljo v Stožicah še drugič zapored v tem tednu klonili proti Crveni zvezdi mts (72:89). Cedevita Olimpija je v nedeljo v Ligi ABA doživela drugi zaporedni poraz, oba proti Crveni zvezdi mts. Po tem, ko so bili Beograjčani v legendarnem ‘Pionirju’ v sredo … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na zaostali tekmi 24. kola Lige ABA v nedeljo v Stožicah še drugič zapored v tem tednu klonili proti Crveni zvezdi mts (72:89).

Cedevita Olimpija je v nedeljo v Ligi ABA doživela drugi zaporedni poraz, oba proti Crveni zvezdi mts. Po tem, ko so bili Beograjčani v legendarnem ‘Pionirju’ v sredo po kontroverznem zaključku tekme boljši z 82:81, je bila evroligaška ekipa Zvezde v nedeljo od Zmajev boljša tudi v Stožicah. Na zaostali tekmi 24. kola Lige ABA je po 40 minutah igre semafor v največji slovenski športni dvorani kazal 89:72 v korist rdeče-bele zasedbe.

V prvi četrtini so Zmaji odlično parirali Crveni zvezdi in po desetih minutah igre na krilih odličnega Kendricka Perryja vodili s 23:20. V nadaljevanju je nato sledil padec v igri, Beograjčani pa so to izkoristili in na glavni odmor odnesli 12 točk naskoka (44:32). Po prihodu iz garderobe so Ljubljančani zaigrali bolje, a žal na koncu to ni bilo dovolj za zmago.

Perry se je ustavil pri 29 točkah, sledil mu je Jaka Blažič s 14 točkami.

Naporni ritem tekem bodo Ljubljančani nadaljevali že v torek. V zagrebškem Košarkarskem centru Dražen Petrović se bodo ob 20.30 pomerili s Cibono na zaostali tekmi 23. kola Lige ABA. V rednem delu regionalnega tekmovanja Zmaje nato čaka le še ena preizkušnja, prihodnji torek bo v Ljubljani gostovala Mega Soccerbet. V vmesnem času bo Cedevita Olimpija aktivna tudi v državnem prvenstvu, prvič že v četrtek, ko jo čaka gostovanje v Podčetrtku.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke Crveni zvezdi za zmago. Mi žal nismo bili pravi, igrali smo le ob določenih trenutkih. Žoge si nismo podajali tako, kot bi morali, tudi v igri v obrambi nismo bili pravi. Zvezda te prisili v takšne stvari, saj gre za odlično ekipo, ki zelo dobro igra v obrambi. Izgubili smo 16 žog, v skoku pa nismo uspeli parirati. Imeli smo nekaj utrinkov, to pa je žal premalo za zmago nad Crveno zvezdo.«

Kendrick Perry, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Večino tekme nismo bili pravi. Ko proti ekipi, kot je Crvena zvezda mts napraviš toliko napak, boš to na koncu plačal. Ta poraz moramo požreti in delati dalje, saj sta pred nami še dve tekmi. Popraviti moramo napake in na naslednji tekmi na parket stopiti pripravljeni.«