08.04.2021

Cedevita Olimpija znova poražena iz Podgorice

Podgoriška Morača ostaja neosvojljiva trdnjava za košarkarje Cedevite Olimpije. Ljubljančani so na zaostali tekmi 18. kola Lige ABA izgubili proti Budućnosti VOLI (75:89). Velika želja in borbenost nista bili dovolj za zmago na zaostalem srečanju 18. kola Lige ABA v Podgorici. Košarkarji Cedevite Olimpije so po obračunu z Budućnostjo VOLI tekmecem morali čestitati za zmago … Continued

Podgoriška Morača ostaja neosvojljiva trdnjava za košarkarje Cedevite Olimpije. Ljubljančani so na zaostali tekmi 18. kola Lige ABA izgubili proti Budućnosti VOLI (75:89).

Velika želja in borbenost nista bili dovolj za zmago na zaostalem srečanju 18. kola Lige ABA v Podgorici. Košarkarji Cedevite Olimpije so po obračunu z Budućnostjo VOLI tekmecem morali čestitati za zmago z 89:75. Za ljubljence ljubljanskega občinstva je bil to peti poraz v regionalnem prvenstvu.

Varovanci Jurice Golemca so na vedno neugodnem gostovanju v črnogorski prestolnici zmago napadali vse do zadnje četrtine, ko so košarkarjem iz Zmajevega gnezda pošle moči za preobrat. Srečanje se sicer za Ljubljančane ni začelo pretirano obetavno, a so košarkarji v dresih zeleno-oranžnih odtenkov dvomestni zaostanek iz uvodnih minut tekme prepolovili že pred koncem prve četrtine. S trdno obrambo so med 12. in 17. minuto popolnoma imobilizirali napade domačinov, na odmor med polčasoma pa so se košarkarji ljubljanskega moštva odpravili s petimi točkami prednosti.

V tretji četrtini so niti igre na parketu osrednje dvorane Športnega centra Morača v svoje roke prevzeli domačini, ki so pred zaključnim dejanjem košarkarske predstave v Podgorici povedli s petimi točkami razlike. V zadnjih desetih minutah Zmaji niso uspeli ujeti napadalnega ritma, moštvo v modro-beli športni opravi pa je svojo prednost stopnjevalo do zadnjega zvoka sirene in poraza ljubljanskega moštva s 75:89.

Jaka Blažič je bil s 26 točkami in šestimi skoki vodilni strelec ljubljanskega moštva. Z enajstimi mu je sledil Luka Rupnik, med strelci z dvomestnim številom točk pa je bil še Kendrick Perry, ki jih je vknjižil deset. Devet jih je ob petih skokih zbral Rion Brown, točko manj pa je zabeležil Mikael Hopkins (sedem skokov).

Že v petek bo ljubljansko moštvo nadaljevalo s svojo turnejo po Črni gori in Srbiji. Zmaji bodo odpotovali v Bar, kjer se bodo v nedeljo ob 21.00 udarili z Mornarjem. Na prvi medsebojni tekmi sezone v Stožicah so Barani slavili zmago s 93:88. Sledila bo selitev Cedevite Olimpije v Beograd, kjer jo v sredo ob 18.00 čaka še zaostala tekma 11. kola s Crveno zvezdo mts, z Beograjčani pa se bo četa Jurice Golemca pomerila prvič v sezoni.

IZJAVI PO TEKMI

“V drugem polčasu smo izgubili energijo in napadalni ritem. Tekme ne moreš zmagati, če v drugem polčasu dosežeš manj kot 30 točk. Tekmecem smo bili konkurenčni v skoku, a nam je pošlo moči, da bi tekmo obdržali nevarno do konca. Čestitke Budućnosti VOLI za zasluženo zmago.”

Luka Rupnik, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Borili smo se. Žal je za nami dolg premor od tekmovalnega ritma. Tekmo smo odprli dobro, borbeno in z veliko energije. V tretji četrtini smo doživeli mrk, ki smo se ga bali. Na žalost se na koncu nismo uspeli zbrati.”