23.03.2021

Četrtič v sezoni boljši od Krke

Moštvo Cedevite Olimpije je v petem kolu drugega dela Lige Nova KBM na gostovanju v Novem mestu s 76:63 porazilo Krko in vpisalo svojo tretjo zmago v državnem prvenstvu. Cedevita Olimpija je še četrtič v sezoni 2020/21 premagala novomeško Krko. Slovenska rivala sta se po obračunu za Superpokal in dveh srečanjih v Ligi ABA tokrat … Continued

Moštvo Cedevite Olimpije je v petem kolu drugega dela Lige Nova KBM na gostovanju v Novem mestu s 76:63 porazilo Krko in vpisalo svojo tretjo zmago v državnem prvenstvu.

Cedevita Olimpija je še četrtič v sezoni 2020/21 premagala novomeško Krko. Slovenska rivala sta se po obračunu za Superpokal in dveh srečanjih v Ligi ABA tokrat v Športni dvorani Leona Štuklja pomerila še na tekmi državnega prvenstva, ki so jo Zmaji dobili s 76:63. Za četo Jurice Golemca je bila to tretja zmaga v drugem delu Lige Nova KBM. Ljubljančani so si zmago nad Novomeščani priigrali dan pred 19. obletnico osvojitve naslova prvaka Lige ABA v Hali Tivoli. Zmaji so 24. marca 2002 na finalni tekmi regionalnega tekmovanja v Hramu slovenske košarke ugnali prav novomeško Krko.

Ljubljančani so se po začetnem vodstvu hitro znašli v zaostanku, premoč domačinov pa je moštvo iz Stožic zlomilo sredi drugi četrtine. V nadaljevanju obračuna so ljubljenci ljubljanskega občinstva, kljub agresivni obrambi Dolenjcev, uspeli ohranjati priigrano vodstvo, ki je naraščalo iz četrtine v četrtino. Nekoliko več izgubljenih žog so varovanci Jurice Golemca nadomestili z odličnim odstotkom meta z razdalje in srečanje pripeljali do mirne končnice in zmage s 76:63. Priložnost za igro so v Novem mestu dobili tudi najmlajši člani moštva, Luka Ščuka, Rok Radović ter Dan Duščak.

Mikael Hopkins je bil z 19 točkami in 10 skoki statistično najuspešnejši košarkar ljubljanske zasedbe. Prav tako 19 jih je dosegel Jarrod Jones, ki je bil štirikrat uspešen pri metu za tri točke. Edo Murić je zbral 11 točk, Kendrick Perry pa je osebno statistiko napolnil z devetimi točkami, petimi podajami in petimi skoki. Alen Hodžić je tekmo končal s šestimi točkami.

Košarkarji iz Zmajevega gnezda bodo teden zaključili v Zagrebu, kjer bodo v petek na srečanju 23. kola Lige ABA moči merili s Cibono. Obračun s pričetkom ob 17.00 si bo mogoče ogledati v neposrednem televizijskem prenosu na Arena Sport 1. V Ligi Nova KBM se bo moštvo v dresih zeleno-oranžnih odtenkov znova preizkušalo v petek, 2. aprila, na gostovanju pri Rogaški.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitke fantom za zmago. V Novem mestu ni nikoli lahko. Tekme nismo začeli po svojih željah. Bili smo brez energije in tistega pravega žara, ki ga potrebujemo na vsakem srečanju. Brez želje ne moreš zmagovati. Kasneje smo se zbudili, obramba je tri četrtine dobro delovala. V napadu še imamo rezerve, moramo igrati pametneje. Ko imamo dovolj časa za pripravo na tekmo, vedno igramo s polno postavo, sej je tekma najboljši trening.”

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Tekma proti Krki je bila znova zahtevna, obračuni z Novomeščani so vedno trd oreh. Gre za slovenski derbi, v Športni dvorani Leona Štuklja pa je zmeraj težko igrati, zato sem te zmage vesel. Ni bilo enostavno, od sebe smo morali dati 500 odstotkov, kar bo potrebno tudi v prihodnje. Vemo, kakšne so naše naloge. Moramo biti najboljši v Sloveniji in še naprej kazati takšne predstave.”