Novica
30.04.2022

V končnico z zmago, za polfinale v sredo v Laktaših

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v Tivoliju na prvi tekmi prvega kroga končnice regionalne lige z rezultatom 93:79 premagali Igokeo m:tel in napravili odločen korak k uvrstitvi v polfinale tekmovanja. Druga tekma niza bo v sredo ob 19.00 v Laktaših, z zmago pa bi si Zmaji že zagotovili mesto med najboljšimi štirimi ekipami tekmovanja. … Continued

Ljubljanski navijači so lahko v soboto po več kot desetletju v Hramu slovenske košarke znova spremljali boj končnice regionalne lige. Cedevita Olimpija se je namreč v Hali Tivoli na prvi tekmi prvega kroga pomerila z Igokeo m:tel in zabeležila prvo zmago ter s tem napravila odločen korak proti uvrstitvi v polfinale regionalnega tekmovanja. Semafor je po 40 minutah boja z ekipo iz Laktašev kazal 93:79 v korist čete glavnega trenerja Jurice Golemca.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Hali Tivoli prvič povedli po dveh minutah igre. Takrat je za tri točke zadel tokratni kapetan Edo Murić, saj Jaka Blažič zaradi slabega počutja tokrat ni zaigral. Sledilo je precej izenačeno nadaljevanje. Zmaji so večino časa vodili, do odmora z največ devetimi točkami prednosti. Na plin so stopili v tretji četrtini, ko so prvič povedli z dvomestno prednostjo. Pred zadnjimi desetimi minutami igre so imeli osem točk zaloge, ki je do konca niso le ubranili, ampak tudi povečali.

Najboljši strelec v zeleno-oranžnem dresu je bil Jacob Pullen z 21 točkami in šestimi asistencami. Razpoložen je bil tudi Zoran Dragić z 18 točkami, Yogi Ferrell jih je dodal 17. Zach Auguste se je ustavil pri 13 točkah, pomemben del k zmagi pa je prispeval tudi Melvin Ejim z devetimi točkami, 11 skoki in petimi asistencami.

Druga tekma prvega kroga končnice bo v sredo ob 19.00 v Športni dvorani Laktaši.

Še prej pomlajeno zasedbo Cedevite Olimpije v nedeljo ob 17.00, ponovno v Hali Tivoli, čaka še zadnje kolo drugega dela državnega prvenstva, Ljubljančani pa se bodo pomerili z novomeško Krko. Vstop v Tivoli bo prost. Prav aktualni državni prvaki in podprvaki pa se bodo med seboj za napredovanje v polfinale državnega prvenstva udarili tudi v četrtfinalnem nizu, ki se igra na dve dobljeni tekmi. Prva tekma bo v petek v Novem mestu.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke košarkarjem. Tri dni po šokantnem porazu se je bilo zahtevno vrniti. Začeli smo malo bolj mehko, a smo igro stopnjevali. V drugem polčasu smo garali. Hvala navijačem. Rad bi, da jih bo na prihodnjih tekmah še več, ker jih res potrebujemo.”

Jacob Pullen, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Po tesnem porazu v sredo nam je bilo težko, zato smo začeli nekoliko mehko. Nismo bili še povsem osredotočeni, v drugem polčasu pa smo prevzeli nadzor nad igro in zmagali. V sredo bomo morali pokazati podobno predstavo, predvsem v obrambi, da zaključimo prvi krog končnice regionalne lige.”

Zoran Dragić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Vedeli smo, da tekma ne bo lahka. Po porazu v Evropskem pokalu imamo še vedno nekaj grenkega priokusa. Zelo dobro je, da smo zmagali. Pokazali smo, da imamo energijo. To je tisto, kar nas krasi zadnje tri mesece. Takšno predstavo moramo pokazati tudi na gostovanju v Laktaših, potem pa se bomo osredotočili na polfinale.”