28.03.2022

Zmaga pomlajene Cedevite Olimpije v Domžalah

Le dan po domačem trilerju v regionalni ligi proti Partizanu NIS, je na parket v Športni dvorani Domžale stopila še pomlajena zasedba Cedevite Olimpije, in na obračunu drugega kola Lige Nova KBM za prvaka z rezultatom 75:64 premagala Helios Suns. Pomlajena zasedba Cedevite Olimpije je v ponedeljek v Domžalah prekinila niz dveh zaporednih porazov v … Continued

Pomlajena zasedba Cedevite Olimpije je v ponedeljek v Domžalah prekinila niz dveh zaporednih porazov v drugem delu državnega prvenstva. Ekipa, ki jo s klopi vodi pomočnik glavnega trenerja Zmajev Miro Alilović, je z rezultatom 75:64 premagala Helios Suns in tako vknjižila še drugo zmago v tem delu sezone.

Ljubljančani so odločno vstopili v tekmo in vseskozi narekovali ritem igre na parketu Športne dvorane Domžale. Malo pred koncem druge četrtine je semafor tako kazal 39:24 v korist zeleno-oranžne zasedbe, ko pa so se domačini v tretji četrtini nekoliko približali, to ljubljanske čete ni zmedlo. Zmaji so odgovorili silovito, z zadetim metom za tri točke Marka Radovanovića pa po štirih minutah igre v zadnji četrtini vodili z 68:52, kar je zadostovalo za mirno končnico in prepričljivo zmago.

V zeleno-oranžni zasedbi je tokrat največ točk dosegel Luka Ščuka, in sicer 15, medtem ko so jih Dan Duščak, Marko Radovanović in Blaž Habot dodali 12.

V sredo ob 20.00 Ljubljančane čaka še zadnja domača tekma v rednem delu 7DAYS EuroCupa, v Areno Stožice pa prihaja španska Valencia. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo na www.shop.olimpija.com.