Novica
20.04.2022

Pomlajena zasedba tesno izgubila v Šenčurju

Cedevita Olimpija se je v sedmem kolu drugega dela državnega prvenstva na gostovanju pri Gorenjski gradbeni družbi Šenčur znova predstavila v pomlajeni zasedbi, ekipa, ki jo s klopi vodi pomočnik glavnega trenerja Miro Alilović pa je proti gorenjskemu moštvu po hudem boju tesno izgubila z rezultatom 83:84. Dan po velikem domačem slavju v osmini finala … Continued

Dan po velikem domačem slavju v osmini finala 7DAYS EuroCupa in uvrstitvi med najboljših osem ekip v Evropskem pokalu, je Cedevita Olimpija, tokrat v pomlajeni izvedbi, gostovala pri Gorenjski gradbeni družbi Šenčurju in v sedmem kolu drugega dela državnega prvenstva izgubila z rezultatom 83:84.

Obračun na Gorenjskem se je odločal v zadnji minuti. Cedevita Olimpija je imela po dveh zadetih prostih metih Luke Ščuke tri točke naskoka (81:78), izenačujočo trojko pa je malo več kot pol minute pred koncem zadel nekdanji košarkar ljubljanskega kluba, Dino Murić. Prosta meta za 83:81 je malo več kot 18 sekund pred koncem tekme dosegel Marko Radovanović, na drugi strani pa je z zadetim metom za tri točke odgovoril Gaber Ožegovič. Cedevita Olimpija je sicer imela še napad za zmago, a poskusi Dana Duščaka, Luke Ščuke in Marka Radovanovića niso uspeli najti poti skozi obroč domačinov.

Marko Radovanović je v statistiko z 29 točkami in 15 skoki vpisal dvojnega dvojčka. Dan Duščak je 15 točkam dodal osem asistenc in šest skokov, Luka Ščuka je dosegel 13 točk, Mirko Mulalić 11 in Žiga Daneu 10. Na sredini tretje četrtine je igro po prejetem udarcu v glavo in nerodnem pristanku na parket zapustil Blaž Habot, na parket pa se ni več vrnil.

Cedevito Olimpijo v petek ob 21.00 v Beogradu čaka še zaostala tekma 16. kola regionalne lige z FMP-jem. Zmaji pa še čakajo svojega tekmeca v četrtfinalu 7DAYS EuroCupa.

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, 7. KOLO

ŠD Šenčur (Šenčur pri Kranju, Slovenija), sreda, 20. april, ob 18.00:
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA 84:83 (24:25, 22:22, 13:13, 25:23)

Cedevita Olimpija: Duščak 15 (6 skokov in 8 podaj), Ščuka 13, Radovanović 29 (15 skokov), Habot 2, Mulalić 11 (7 podaj), Jovanović 3, Kordelić, Daneu 10 (6 skokov), Hodžić.