22.04.2022

Zmaga v Beogradu za konec rednega dela regionalne lige

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petek na zaostali tekmi 16. kola regionalne lige gostovali v Beogradu in na rezultatsko nepomembni tekmi za končno razvrstitev na lestvici premagali košarkarje FMP Meridiana z rezultatom 77:75. Cedevita Olimpija je v petek v Beogradu tudi uradno sklenila redni del sezone v regionalni ligi. Ljubljanski kolektiv je na zaostali tekmi … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petek na zaostali tekmi 16. kola regionalne lige gostovali v Beogradu in na rezultatsko nepomembni tekmi za končno razvrstitev na lestvici premagali košarkarje FMP Meridiana z rezultatom 77:75.

Cedevita Olimpija je v petek v Beogradu tudi uradno sklenila redni del sezone v regionalni ligi. Ljubljanski kolektiv je na zaostali tekmi 16. kola gostoval pri ekipi FMP Meridian, ki je v prvi polovici sezone četi glavnega trenerja Jurice Golemca zadala nepričakovan poraz v Stožicah, tokrat pa so aktualni slovenski državni, pokalni in superpokalni prvaki svoje tekmece premagali z rezultatom 77:75.

Že pred petkovo tekmo v Beogradu je bilo znano, da bo Cedevita Olimpija redni del sezone sklenila na četrtem mestu lestvice regionalne lige, in da se bo v prvem krogu končnice pomerila z Igokeo m:tel. Moštvi se bosta med seboj pomerili v nizu na dve zmagi, zmagovalec serije pa si bo zagotovil mesto v polfinalu regionalne lige, kamor sta že uvrščena oba beograjska kluba, Partizan NIS in Crvena zvezda mts. Za preostalo mesto med najboljšimi štirimi ekipami v tekmovanju se bosta pomerila še podgoriška Budućnost VOLI in petkovi tekmeci Zmajev, košarkarji FMP-ja.

Prva tekma serije z Igokeo m:tel bo v soboto ob 19.00 v ljubljanski Hali Tivoli. Odločilne tekme regionalne lige bomo v Ljubljani spremljali prvič po tekmovalni sezoni 2010/11, ko je takratna Union Olimpija redni del sezone sklenila na drugem mestu, nato pa na finalnem turnirju, ki je potekal v Stožicah, v finalu izgubila proti Partizanu z rezultatom 74:77.

Petkova tekma v Beogradu ni imela rezultatskega pomena za obe ekipi. V dresu Cedevite Olimpije so priložnost za igro dobili vsi igralci, ki jih je Jurica Golemac s seboj pripeljal v srbsko prestolnico, in prav vsi so se vpisali med strelce. Košarkarji FMP-ja so si sicer hitro priigrali lepo prednost. Po dobrih treh minutah igre so vodili za sedem točk, Ljubljančani pa so nato zaigrali bolje in rezultat do konca prve četrtine obrnili. V drugem delu dvoboja so prednost le še povečali in se na odmor odpravili z zalogo 11 točk. V nadaljevanju so preobrat uprizorili Beograjčani, ki so v uvodnih sekundah zadnje četrtine rezultat izenačili. Semafor je še šest sekund pred koncem kazal 75:75, nato pa je Ebuka Izundu naredil osebno napako nad Zachom Augustom, ki je s črte prostih metov Cedeviti Olimpiji priigral zmago.

Najboljši strelec v zeleno-oranžni zasedbi je bil prav Auguste, ki je dosegel 15 točk in šest skokov, 13 točk in pet skokov je dodal Jaka Blažič, Melvin Ejim pa 11 točk in šest skokov.

Vse svoje moči bodo Ljubljančani po vrnitvi v Slovenijo preusmerili v sredin domači obračun četrtfinala 7DAYS EuroCupa z ekipo Frutti Extra Bursaspor. Tekma se bo v Areni Stožice začela ob 20.00, vstopnice za ogled dvoboja z moštvom iz Burse pa so že na voljo na www.shop.olimpija.com.

“Na tej tekmi smo minute za igro ponudili vsem košarkarjem. Razigrali so se tisti, za katere smo mislili, da se morajo, poleg tega pa smo si priborili še dve točki.”

Zach Auguste, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Dobro je, da smo redni del sezone regionalnega tekmovanja končali z zmago. Vesel sem, da se je tekma končala tako, kot se je. Zdaj se moramo osredotočiti na naslednji obračun, na četrtfinale evropskega pokala.”